top of page

Mevsim Geçişlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mevsim geçişleri her birey için farklı bir süreç olabilir. Örneğin kimileri bu süreçten hiç etkilenmezken kimileri hasta olabilir kimileri ise ciddi cilt kuruluğu problemi yaşayabilir. Bu yazımızda sizlere bunlar için birkaç öneri vereceğiz.


Cilt sağlığı için: Nem ve Sıcaklık, Gün Işığı

Azaltılmış yaz sıcağı aynı zamanda nemin de azalmasına neden olur. Havada daha az nem ve sıcaklık olduğu için, daha serin hava cildinizi kurutabilir. Değişim zamanlarında düzenli bir cilt bakımı rutini, cildinizin nem tutma özelliğini etkileyen bariyer işlevini korumak için özellikle önemli hale gelir.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte gün ışığı gitgide azalır. Sıcaklık değişiklikleri ve daha az güneş ışığı nedeniyle, doğal olarak daha az güneş ışığı alırsınız ve bu da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu temel besinleri cildiniz aracılığıyla sağlar. Daha az güneşe maruz kalma ile cildiniz matlaşabilir. Yaz ışıltınızı kaybetmemek için C vitamini tüketebilirsiniz. C vitamini cildinizi aydınlatmak için antioksidanlar sağlar.

Mevsim ne olursa olsun, yılın her bir günü güneş kremi sürmek şarttır. Güneşin etkilerine karşı olumlu bir koruması olan Luminous Gold’u inceleyebilirsiniz.

Vücut sağlığı için: Beslenme, Spor

Her şeyin başı her zaman sağlıktır. Beslenme ve spor ise sağlığın en başında geçen unsurlardır. Düzenli spor yapan ve dengeli beslenen kişilerin mevsim geçişlerinde grip olma ihtimali çok daha azdır.

Mevsim sebzeleri ve meyveleri tüketmeye özen gösterin. Donmuş ürünler yerine taze besinler tüketin. Özellikle balık mevsiminde olduğumuz için bol bol balık tüketebilirsiniz.

Spor yapmak gözünüzü korkutmasın. Evde yapacağınız 15 dakikalık egzersizler dahi vücudunuz için büyük önem taşır. Vaktiniz varsa spor salonuna gidebilirsiniz, yürüyüş yapabilirsiniz ya da evde basit egzersizler yapabilirsiniz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page