top of page

Collagen Lift Paris™ 1 I 2 I 3

Collagen Lift Paris tecrübesi ve kalitesiyle üç farklı tip kolajen içeren likit kolajen takviyesi

Verisol Tip I ve Tip III Fortigel Tip II Patentli ve etkinliği kanıtlanmış kolajen peptidler SOD B primo-antioxidant ile en etkili süperoksit dismutaz formu Biyoaktif kavundan gelen mucize antioksidan etki Cilt, saç, tırnak, eklem ve genel vücut sağlığı ile top yekün yaşlanma karşıtı yaklaşım

1 AMPULDEKİ (10ml) AKTİF İÇERİK MİKTARI

Kollajen hidrolizat (tip I ve tip III)

2500 mg                   

Kollajen hidrolizat (tip II)                     

2500 mg                                                                                                                    

C Vitamini

100 mg                     

Hyaluronik asit                     

100 mg                                                       

Süperoksit dismutaz (SOD)                           

50 mg                                                   

FORTIGEL®'in etkinliği sayısız çalışmada bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yayınlanmış araştırmalara göre, oral olarak uygulanan FORTIGEL® bağırsakta emilir ve kıkırdakta birikir. FORTIGEL®'in yutulması, kıkırdak dokusu metabolizmasında istatistiksel olarak anlamlı bir artışı uyarır.

SUPEROXIDE DISMUTASE - SOD ANAHTAR VE EVRENSEL BİRİNCİL ANTİOKSİDAN ENZİM

FORTIGEL ® İNSANLARI FİZİKSEL OLARAK AKTİF VE HAREKETLİ TUTMAKTADIR

GERÇEK TIP II KOLAJEN PATENTLİ VE ETKİNLİĞİ KANITLANMIŞ TIP II KOLAJEN

Bugün her dört kişiden biri eklem sorunları yaşıyor ve bu sayı sürekli artıyor. Başlıca neden, yaş, aşırı egzersiz ve stresli eklemlerin neden olduğu eklem kıkırdağının aşınması ve yıpranmasıdır. Ancak ortak desteğe ihtiyaç duyanlar için yardım mevcuttur.

FORTIGEL®, eklem kıkırdağının yenilenmesi için yenilikçi bir bileşendir. Kollajen protein, kıkırdak kütlesinin yaklaşık %70'ini oluşturur. FORTIGEL®'in optimize edilmiş spesifik kolajen peptitlerinin, eklem rahatsızlığını hafifletmeye ve eklemleri pürüzsüz ve hareketli hale getirmeye yardımcı olan hücreleri uyararak yeni kıkırdağın büyümesini aktive ettiği kanıtlanmıştır. FORTIGEL®, insanları fiziksel olarak aktif ve hareketli tutarak yaşam kalitesini iyileştirebilir.

FORTIGEL® kıkırdak dokusunun büyümesini destekler.

SuperOxide Dismutase (SOD), vücudumuzda doğal olarak bulunan önemli bir antioksidan metallo-enzimdir. SOD, tüm yaşam formlarında bulunur ve 2 milyar yıldan fazla bir süredir canlıları oksidasyondan korur. Doğrudan serbest radikallerin üretildiği hücre zarlarının hem içinde hem de dışında bulunan SOD, oksidatif stresin önlenmesinde kritik bir rol oynar. SOD, serbest radikal üretiminin %90'ından sorumlu olan mitokondrinin içinde doğrudan bulunur.

SOD SEVİYELERİMİZ YAŞLANMAYLA HIZLA DÜŞÜYOR

Onlarca yıldır sayısız çalışma, yaşlanma sürecine serbest radikallerin ve oksidasyonun dahil olduğunu doğrulamıştır. Yaşlanma süreci, vücudun doğal antioksidan savunmasını, özellikle de SOD ifadesini zayıflatmaya güçlü bir şekilde katılır. Yayınlanmış bilimsel çalışmalara göre, SOD ekspresyonundaki yokluk veya değişiklik, azalan yaşam süresi ve yaşa bağlı bozuklukların gelişimi ile ilişkilidir. Vücudun ilk antioksidan savunma hattının verimli bir havuzunun restorasyonu, yaşlılığa bağlı insan bozukluklarının gelişimi ile yüzleşmek için uyarlanmış bir stratejiyi temsil eder.

MODERN YAŞAM TARZLARI SOD TÜKETİMİNİ ARTIRIR

Organizmamız günlük olarak UV ışınları, sigara, alkol, kirlilik, ağır egzersiz, zihinsel stres vb. gibi çok sayıda stresli çevresel faktöre maruz kalmaktadır. Yayınlanmış bilimsel çalışmalar, modern yaşam faktörlerine günlük maruz kalmanın aşırı serbest radikal üretimi ve endojen antioksidan savunmalarımızın (özellikle SOD) bir fizyolojik bir değişikliği ile ilişkili olduğunu göstermiştir

KAVUNDAN GELEN MUCIZE SOD B PRIMO-ANTIOXIDANT ®
GÜÇLÜ VE ETKILI BIYOAKTIF ANTIOKSIDAN

Patentli ve Gerçek Süperoksit Dismutaz Konsantrasyonu

Süperoksit Dismutaz (SOD, 5,000 IU/g) içinde yüksek konsantrasyonlu, en zararlı serbest radikal olarak kabul edilen süperoksit anyon (O2-) üretimini kontrol edebilen tek molekül olan SOD B Primo-antioxidant®, oksidatif stresi kaynağında önler.

 

Piyasada bulunan tek biyoaktif SOD olan SOD B Primo-antioxidant®, vücuttaki tüm oksidatif hasarların kaynağına karşı öncül aktivitesi sayesinde benzersiz bir koruma sağlar. Faydaları, in vivo ve in vitro bilimsel deneylerle desteklenir.

 

In vitro testler, SOD B Primoantioxidant®'ın (1mg/mL) ROS varlığında DNA korumasını iyileştirme yeteneğini göstermiştir. Benzer şekilde, bir obez hamster modelinde yapılan in vivo çalışmalar, SOD B Primoantioxidant®'ın (15 mg/gün) proteinleri ve lipid oksidasyonunu azaltarak vücuttaki antioksidan aktiviteyi önemli ölçüde iyileştirdiğini ortaya koydu.

 

Her hücre oksidatif saldırılardan zarar görebileceğinden, serbest radikallerin antioksidan bileşikler tarafından uzaklaştırılması hücre oksidasyonunu ve yaşlanmasını önlemek için önemli bir stratejidir. Doğal biyoaktif SOD'da yüksek oranda garanti edilen SOD B Primoantioxidant ®, serbest radikal üretiminin kaynağında etkin bir koruma sağlar. Eşsiz etki şekli sayesinde, SOD B Primo-antioxidant®'ın oksidatif stresi ve iltihabı düzelttiği, vücut hücresi ne olursa olsun çeşitli sağlık yararları sağladığı kanıtlanmıştır. Her fayda bilimsel destekle desteklenmektedir.

OKSİDATİF STRES DÜZELTME

Doğal biyoaktif SOD'da yüksek oranda garanti edilen SOD B Primo-antioxidant®, serbest radikal üretiminin kaynağında etkin bir koruma sağlar. Mekanistik çalışmalar, SOD B Primo-antioxidant®'ın karaciğer, yağ dokusu ve kalp dokusu gibi çeşitli hedeflenen dokulardaki süperoksit üretimlerini kontrol etme kapasitesinin altını çizdi.

İLTİHAP YÖNETİMİ

SOD'da yüksek garantili SOD B Primoantioxidant®, tescilli yayınlanmış mekanik hayvan çalışmalarında gösterildiği gibi iltihabı düzeltir.

Son araştırmalar, SOD'nin çeşitli farklı türler arasında uzun ömürlülüğün birincil göstergesi olduğunu göstermiştir. Daha fazla organizma SOD üretir ve daha uzun ömürleri önemlidir. SOD'un mitokondrideki kilit lokalizasyonuna göre, SOD DNA yapısını korur ve hücre yaşlanmasını yavaşlatır.

SOD TÜKETİMİ BİRÇOK HASTALIKLARA YOL AÇAR

Her hücre serbest radikal hasarlarına ve oksidatif strese maruz kalır. Sonuç olarak, tüm dokuları etkileyen birçok bozukluk, düşük SOD seviyeleri ile doğrudan bağlantılıdır. Yaşlandıkça, vücudumuz oksitlenir ve endojen doğal birincil antioksidan savunmamız aşırı yüklenir ve hücre oksidatif hasarlarını hızlandırır. Aşırı üretildiğinde ve nötralize edilmediğinde, ROS oksidatif strese yol açar ve lipit membran peroksidasyonu, mitokondri hasarları, protein oksidasyonları ve DNA değişiklikleri gibi vücut hücrelerinde geri dönüşü olmayan hasarlara neden olur.