top of page

Collagen Lift Paris® 
COLLAGEN BOOSTER

Kollajen, vücudumuz tarafından fibroblast adı verilen dermal hücrelerde doğal olarak üretilen bir proteindir. Bu protein cilde tonik etkiler ve esneklik sağlar. Yaşlanmanın ilk belirtileri cilt elastikiyetinin ve yoğunluğunun kaybı ile ortaya çıkar. Collagen Lift Paris Collagen Booster (CLP Collagen Booster) içeriğindeki yeni nesil yaşlanma karşıtı formül SkinAx2 TM (üzüm flavanolleri (monomerler ve OPC), SOD ve C Vitamini), glisin ve L-prolin gibi doğal kollajen sentezini artıran ve kolajen bozulumunu azaltan bilimsel olarak kanıtlanmış bileşenler içerir.

İÇERİK

SkinAx2 TM

150 mg                      

Üzüm Tohumu (polifenol)                     

105 mg                                                       

C Vitamini                                                 

12 mg 

Çinko

4 mg                      

SOD (Kavun)                    

2.3 mg                                                     

                                                  

SEÇİLMİŞ AKTİF BİRLEŞENLER
ÜZÜM ÇEKİREDEĞİ (TOHUMU) ÖZÜ: EN YÜKSEK FLAVANOL VE POLİFENOLİK MONOMER KAYNAĞI

SkinAx2 TM, Fransız üzümü (Vitis vinifera L.) ile özel olarak elde edilen üzüm çekirdeği özü ile formüle edilmiştir. Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot noir gibi çeşitler, flavanol monomerlerindeki yüksek konsantrasyonları nedeniyle dikkatle seçilmiştir. Bu monomerler yüksek oranda biyolojik olarak kullanılabilir. Doğrudan cilt hücreleri üzerinde hareket etme konusunda büyük bir potansiyele sahiptirler ve

•   Birincil antioksidanlar enzim aktivitelerini teşvik ederler;

•   Kollajen liflerini enzimatik bozulmadan korurlar;

• Kılcal damarların yapısını korur ve iyi bir mikro sirkülasyonu sürdürürler;

• Melanogenezden sorumlu enzim olan tirozinazın aktivitesini azaltarak melanin üretimini kontrol ederler.

Nar Meyve Kabuğu Ekstresi

100 mg                      

Glisin                     

90 mg                                                      

L-prolin                                                 

10 mg

Glutatyon

50 mg                    

C Vitamini                  

80 mg                                                   

                                                  

Çift yönlü etki: Mevcut Kolajeni koruma ve Yeni Kolajen Sentezi

Cilt, Saç, Eklem ve Tırnaklar üzerinde yaşlanma karşıtı etki

Klinik çalışmalar ile etkiniliği ispatlanmış sinerjik etken maddeler

Cilt elastikiyetini %8,6 artırır.

Cilt parlaklığını %25,9 artırır.

Kırmızı-pembe yönü %34,8 azaltır Soluk ten rengini %21,6 oranında azaltır.

 

Rosacea’yı (renk ve yüzey) %19,3 azaltır Yaşlılık lekeleri (renk ve miktar) %20,7 azaltır Koyu halkaları (renkli) %19,2 azaltır.

Kadınların %70,6’sı cilt parlaklığındaki iyileşmeden memnun Kadınların %67,6’sı cildini daha sıkı buldu.

Kadınların %82,0’si etkinliğinden memnun Kadınların %64,7’si daha iyi göründüğünü düşünüyor.

SÜPEROKSİT DISMUTAZ

 

Süperoksit dismutaz (SOD), vücuttaki en zararlı serbest radikal olan süperoksit anyonunun zarar verici reaksiyonlarını etkisiz hale getirir ve hücreyi toksisitesinden korur. Primer antioksidan olarak SOD, cildin antioksidan savunmasının ilk ve en önemli hattıdır:

• Epidermal hücrelerin yaşlanmasını önleyerek cilt oksidasyonunu düzeltir;

• Kollajen liflerini oksidatif bozulmadan korur;

• Cilt mikrosirkülasyonunu iyileştirerek nitrik oksit biyoyararlanımını artırır.

C VİTAMİNİ

CLP Collagen Booster ayrıca cilt oksidasyonunu, düzensiz pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olan ve sağlıklı kolajeni destekleyen ikincil bir antioksidan olarak bilinen C vitamini (askorbik asit) içerir. Bilimsel yayınlarda bildirildiği üzere C vitamini:

• Epidermal hücrelerin yaşlanmasını önleyerek başta lipid peroksidasyonu olmak üzere cilt oksidasyonunu düzeltir. C vitamini ayrıca üzüm flavanol monomerlerinin antioksidan aktivitesini potansiyelize eder.

• Kollajen liflerinin oluşumunda temel amino asitler olan prolin ve lisinin hidroksilasyonunda bir kofaktör görevi görerek yeni kolajen liflerinin sentezini destekler.

• Melanogenezden sorumlu enzim olan tirozinazın aktivitesini azaltarak melanin üretimini kontrol eder. Bu ikincil antioksidan, sinerjik etkileri aracılığıyla flavanol monomerlerin etkisini güçlendirerek formülasyonu tamamlar.

ÇİNKO (ÇİNKO SİTRAT OLARAK)

 

40’tan fazla yayın, çinkonun cilt sağlığı üzerindeki koruyucu etkilerini bildirmektedir. Çinko cilt onarımı, bakımı ve korunmasında görev alır. Bilimsel araştırmalara göre çinko:

• Hem birincil antioksidan güçlendirici hem de lipit oksidasyonuna karşı ikincil bir antioksidan görevi görerek cilt hücrelerini oksidatif stresten korur;

• Kollajen sentezi için gerekli olan proteinleri aktive ederek sağlıklı kollajen üretimini destekler.

GLISIN

 

Glisin, ciltte güç ve elastikiyeti destekleyen yapısal bir protein olan kollajende yüksek miktarlarda bulunur. Fasya, kıkırdak, bağlar, tendonlar ve kemikleri oluşturan ana elementtir ve insan vücudunda en bol bulunan proteindir. Glisin takviyelerinin osteopenik postmenopozal kadınlarda kemik kaybı seviyelerini azalttığı, eklem ağrısı çeken sporcularda eklem bozulmasını azalttığı ve yaşlı kadınlarda cilt elastikiyetini arttırdığı gösterilmiştir.

 

Glisin, hücrelerimizin ürettiği önemli bir antioksidan ve onarım molekülü olan glutatyon için bir yapı taşıdır. Glisin takviyesi, oksidatif stresin azalmasına yol açarak glutatyon üretimini artırabilir.

L-PROLIN

L-Prolin, genellikle “proteinin yapı taşları” olarak tanımlanan bir amino aside çok benzeyen bir amino asit türüdür. L-Prolinin işlevleri arasında kollajen oluşumuna yardımcı olmak, kıkırdağı yenilemek, bağ dokusu oluşturmak, cilt hasarını ve yaraları onarmak, bağırsak astarını iyileştirmek ve eklemleri onarmak yer alır. L-Prolinin yapısı benzersizdir çünkü ikincil bir amin içeren tek proteinojenik amino asittir (biyosentetik olarak protein oluşturan tipler).

 

Sadece proteinlerin inşa edilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok organik reaksiyonda katalizör görevi görür. L-Prolinin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri, amino asit glisin ile birlikte kollajen sentezinde yer alan birincil amino asit olmasıdır. L-Prolin, insan vücudunda en çok bulunan protein ve bağ dokusunu oluşturan ana bileşen olan kollajen oluşumuna yardımcı olmak için hidroksilizin ve hidroksiproline dönüştürülür.

 

Kollajen daha küçük dallanmış amino asitlerden oluşur. Birlikte doku oluşturan daha uzun kollajen lifleri oluşturan amino asit dallarının (çoğunlukla glisin, prolin, hidroksiprolin ve arginin türleri) birbirine bağlanması ve sarılmasıyla oluşur. L-Prolin, amino asitleri kollajenin yaklaşık yüzde 1’;ini oluşturur ve L-Prolin,, glisin ve hidroksiprolin birlikte kollajenin toplam amino asit içeriğinin yüzde 50’sinden fazlasını temsil eder. L-Prolin, sayesinde vücudumuz genel sağlığımızı desteklemek için yeterli kolajen oluşturabilir, çünkü kolajen vücudun hemen hemen her yerinde bulunur - kaslar, dişler, cilt, kemikler, organlar, eklemler vb.

Collagen Lift Paris®  COLLAGEN BOOSTER
YAŞLANMA KARŞITI FORMÜL
 

BİRİNCİL VE İKİNCİL ANTİOKSİDANLARI BİRLEŞTİRMEK 2 TİP ANTİOKSİDANIN ÖNEMİ

Oksidatif strese karşı ilk hücre savunma hattı olarak birincil antioksidanlar, vücutta üç antioksidan enzimi birleştiren endojen sisteme karşılık gelir: süperoksit dismutaz (SOD), katalaz (CAT) ve glutatyon peroksidaz (GPx). Bununla birlikte, bu endojen enzimatik sistem, vücut oksidatif strese maruz kaldığında hızla yetersiz hale gelir. Birincil antioksidan havuzunu eski haline getirmenin en iyi çözümü, birincil serbest radikallerle verimli bir şekilde savaşmak için endojen sentezlerini artırmanın bir yoludur.

İkincil oksidanların miktarının azaltılması, oksidatif stresi azaltmak için tamamlayıcı bir adımdır. Bu, öncelikle birincil antioksidanların sentezini artırarak ve ikinci olarak ikincil antioksidanlar sayesinde yayılmalarını azaltarak gerçekleşir. İkincil antioksidanlar, antioksidan korumanın ikinci seviyesi olarak, cilt hücresi hasarlarının amplifikasyon döngüsünün azalmasına izin veren polifenoller, vitaminler, mineraller vb. Birincil ve ikincil antioksidanların kombinasyonu, oksidatif zincir reaksiyonunun her aşamasında tam bir etkiye izin verir.

SİNERJİSTİK ETKİLERİ İÇİN SEÇİLMİŞ BİLEŞENLER

CLP Collagen Booster, hem birincil hem de ikincil antioksidanları birleştiren yaşlanma karşıtı bir formüldür. Dört aktif bileşen, üzüm flavanol monomerleri, biyoaktif SOD, C vitamini ve çinko, cilt üzerindeki faydaları için özenle seçilmiştir. Cilt parlaklığını geri kazandırarak ve yaşlanma sürecini etkili bir şekilde önleyerek sinerjik olarak hareket ederler. Üzüm flavanol monomerleri ve SOD, güçlü birincil antioksidanlardır. Doğal cildin antioksidan savunmasını artırırlar ve serbest radikal üretiminin kaynağında hareket ederler. Bu birincil antioksidanlar sırasıyla C vitamini ve çinko ile ilişkilidir: C vitamini üzüm flavanol monomerleri ile sinerjistik olarak hareket ederken, çinko SOD’nin temel enzimatik kofaktörüdür. Üzüm flavanol monomerleri, C vitamini ve çinko ikincil antioksidanlardır. Oksidatif sürecin sonunda koruyucu etki sağlarlar.