Kolajen seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

En son güncellendiği tarih: 5 gün önce

Doğru kolajen seçimi için öncelikle kolajen çeşitleri ve kolajenlerin kullanım şekilleri hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. “Kolajen tipleri nelerdir?” “Balık kolajeni mi, sığır kolajeni mi?” “Toz kolajen mi, tablet kolajen mi yoksa içilebilir likit kolajen mi tüketmeliyim?” Bu anahtar sorular ile kolajen seçimine dair aklınızdaki her şeye birlikte cevap bulacağız.

Hangi tip kolajen tercih etmeliyim?

Tip 1, Tip 2, Tip 3 diye devam eden yaklaşık olarak onbeşin üzerinde kolajen tipi vardır. En çok bilinen kolajen tipleri şu şekildedir:

Tip 1 Kolajen: Tendonlar, cildimiz, vasküler bağlar, kemik dokularımız ve organlarımızda bulunan tip 1 kolajen kemiklerin temel organik kısmını oluşturur.

Tip 2 Kolajen: Kıkırdak dokumuzun temel kolajen yapısını oluşturur.

Tip 3 Kolajen: Ağsı lif bileşenleri şeklinde olup, ağsı bir yapıda olan kolajen doku çeşididir. Genel itibariyle Tip 1 kolajen dokusunun yanında bulunur.

İnsan vücudunda en bol bulunan kolajen Tip 1 kolajendir. Tip 1 kolajen birçok tendon, bağ doku ve korneada bulunur. İnsan cildinin %75'inde ana bileşen olarak bulunur. Geriye kalan kısmını ise tip 3 kolajen oluşturur. Collagen Lift Paris™ Tip 1 kolajen içermektedir.

Balık Kolajeni mi Sığır kolajeni mi?

Hidrolize kolajenler Peptan®(Balık Kolajeni) ve Verisol®(Sığır Kolajeni) olarak ikiye ayrılır. Moleküler olarak ağırlığı küçük olan ürünün sindirimi daha kolay olduğu için bu noktada dalton ağırlıklarına bakmak doğru olacaktır. Peptan®(Balık Kolajeni) 5000 Dalton ağırlığında iken, Verisol®(Sığır Kolajeni) 2000 Dalton ağırlığındadır. Dolayısıyla sığır kolajeninin emilimi vücutta daha hızlı ve daha kolay sağlanır. Ayrıca Peptan®’ın günlük alınması gereken miktar 10 gr iken, vücudun günlük ihtiyacını Verisol® 5 gr ile sağlayabilmektedir. Collagen Lift Paris™, Verisol®(Sığır Kolajeni) içerir ve bir ampülde 5 gr kolajen bulunmaktadır.

Toz Kolajen, Tablet Kolajen, Likit (İçilebilir) Kolajen, hangisini tercih etmeliyim?

Collagen Lift Paris™ olarak kolajeni ilk üç ay her gün, sonrasında haftada iki-üç gün şeklinde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz bir kolajen takviyesi olduğundan devamlı yanınızda olmasını düşünerek; vücuda olan yararı, kullanım kolaylığı, kana karışım hızı ve taşınabilirlik açısından da değerlendirmek gerektiği kanaatindeyiz.

Collagen Lift Paris™ 10ml’lik bir ampülde 5 gr kolajen içerir. Bir parmak büyüklüğünde olan şişelerimizi kullan at mantığıyla tasarladık. Her sabah aç karna bir bardak suya karıştırarak içebilirsiniz. Formülümüzü tablet veya toz şeklinde tasarlasaydık Collagen Lift Paris™ 5 doz toza ve 10 adet tablete eş değer olurdu. Kana karışma hızı da hesaplandığında içilebilir kolajen (likit kolajen) diğer kolajen kullanımlarına göre çok daha faydalı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™