Kırışıklığa Sebep Olan Alışkanlıklar

Birçok kişinin en büyük şikayeti olan sorun cilt kırışıklıkları. Bu sorun için birçok markanın birçok ürünü var. Ancak sorunun asıl sebeplerini incelemek kullanıcılar için çok daha iyi bir seçenek olabilir. Bugün yazımızda cilt kırışıklıklarına sebep olan bazı alışkanlıklardan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.


1-Makyajı Temizlemeden Uyumak

Makyaj ciltte çok uzun süre kalmamalıdır. Özellikle yatmadan önce yüz mutlaka cilt tipine uygun ürünlerle derinlemesine temizlenmelidir. Ciltteki makyajı temizlemeden uyuduğunuz zaman cildinizdeki gözenekler tıkanır ve cildinizde oluşan sebum tıkalı gözeneklerden çıkamaz. Dolayısıyla cildinizin çabuk yaşlanmasına sebep olmaktadır.


2-Kontrolsüz Şeker Tüketimi

Şeker cildin en büyük düşmanları arasında olan bir maddedir. Cildin parlak ve sağlıklı bir yapıda olması için kandaki şeker miktarının sürekli kontrol altında tutulması gerekmektedir. Şeker tüketimi bağışıklık sistemini zayıflatmaya neden olurken, bakterilere karşı savaşan antikorların üretimini de baskılayabilmektedir. Zayıflayan bağışıklık sistemi ciltte lekeler ve kırışıklıklara yol açabilir. Şeker özellikle cilt üzerinde elastin ve kolajen liflere zarar vererek kırışıklara neden olmaktadır. Sa