Hyaluronik Asit Nedir?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Genellikle cilt bakımı, cilt yaşlanması, cilt güzelliği gibi konularda karşımıza çıkan hyalüronik asit; cildin yapısında bulunan ve kolajen ile elastin arasında yer alan, cilde canlılık veren bir dokudur. Vücudun doğal olarak üretebildiği hyaluronik asit, yüksek kapasitede su tutma özelliğine sahip olduğundan cildin nemli ve esnek görünmesini sağlar. Hyaluronik asit insan vücudunda belirli doku tiplerinde bulunur. Bunlar epitelyal, konnektif ve sinirsel dokulardır. Bunların dışında daha yüksek miktarlarda yumuşak dokularda ve gözün vitröz sıvısında bulunur.

Birçok kozmetik ürününün içeriğinde bulunan hyalüronik asit, yaşlanma karşıtı özelliği ile estetik operasyonlarda da sıkça kullanılır. Yaşlanmayı geciktiren madde olarak nam salmıştır. Ancak “Kolajen Nedir?” adlı yazımızda bahsettiğimiz üzere tıpkı kolajen gibi genç yaşlarda vücudun üretimi %100 iken, ilerleyen yaşlarda hyalüronik asit üretimi de azalır. Hyalüronik Asit’in azalması kolajen üretimini de doğrudan etkiler. Dolayısıyla vücut tıpkı kolajen gibi hyalüronik asit desteğine de ihtiyaç duymaya başlar.

Azalan hyalüronik asit ciltte ciddi bir nem kaybına ve kuruluğa sebep olur. Cildin elastikiyeti azalır ve çizgiler-kırışıklıklar artmaya başlar. Biz Collagen Lift Paris™ olarak “Red Carpet” adlı kırmızı kutulu ürünümüzde kolajenin yanında bir de Hyaluronic Acid ekleyerek cildinizin nem oranını yükseltmeyi, cilt kuruluğu azaltmayı amaçladık.

Hyaluronik Asit cilde olan faydaları dışında; yara iyileştirmeye katkı sağlar, göz altı torbalarını giderici özelliği vardır, kolajen liflerinin oluşmasına ve korunmasına yardımcı olur, eklemlere esneklik verir.

Tüm cilt tiplerinde aynı sonucun alındığı, 25 yaşından sonra herkesin mutlaka ihtiyaç duyduğu Collagen ve Hyaluronic Acid’i; Collagen Lift Paris™ olarak Red Carpet adlı ürünümüzde C Vitamini desteğiyle


birleştirdik, yaşlanma karşıtı günlük ihtiyacınızı 10ml bir ampülde giderdik. Siz de Collagen Lift Paris™ ile gençleşmek için “Satış Noktalarımız” bölümünden kendinize en yakın satış noktasını seçerek iletişime geçenbilirsiniz!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul

0212 574 11 24

0533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™