top of page

Gözaltı Morlukları için Neler Yapılmalı?

Gözaltı morlukları… Kaç kişi bundan şikayetçi? Gözaltı morlukları insanları aynaya bakmak istemeyecek hale getiren kozmetik sorunlardan biridir. Göz çevresinde zengin bir kan damarı ağı vardır. Zamanla cilt ince ve hassas hale geldikçe alt göz kapağında ödem ve torbalanma kaçınılmaz sonuçlardır. Genetik faktörler, gözaltı yağ yastıkçıkları, hormonal ve metabolik bozukluklar, alerjik faktörler bizi daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bu dönemde aşırı tuz tüketiminden kaçınmak ve yeterince su tüketmek çok önemlidir. Ayrıca olası tıbbi nedenler ve kullanılan kozmetikler açısından da sorunlar araştırılmalıdır. Uygun olmayan kozmetiklerin kullanılması gözyaşı kanalını tıkayabilir ve şişliğin artmasına neden olabilir. İyi bir muayene ve sonrasında atılacak doğru tedavi adımları ile bu sorun en aza indirilebilir.

Gözaltında morluklar için muayene önemlidir. Hastanın ciddi göz torbaları veya morluklara neden olan sarkmaları varsa, öncelikle hastaya ameliyat talimatı verilmelidir. Gözaltında çökme varsa hyalüronik asit dolgu maddesi enjekte edilerek doku kaldırılabilir.


Muayene sırasında bağ dokusu kaybı olmaz, sadece renk değişimi olur, göz çevresine özel kimyasal peeling uygulaması yapılabilir, bu da bölgenin daha parlak olmasına yardımcı olabilir.


Şiddetli bağ dokusu kaybı morarmaya neden oluyorsa yukarıdaki tedavi seçeneklerine ek olarak göz çevreniz için doktorunuz veya güzellik uzmanınız tarafından özel olarak önerilen ürünleri de kullanmalısınız.


Kolajen eksikliği de gözaltı morluklarının oluşmasına etken olan durumlardan biridir. Kolajen takviyesi tüketmek, bu sorunun önüne geçebilir. Her durumda kişinin şikayetinin kesin nedeni belirlenerek ve doğru yönlendirilerek tüm bu tedavi seçenekleri arasından doğru olanı seçilebilir.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page