Glutatyon Terapi Nedir?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Glutatyon sağlıklı olmak, sağlıklı kalmak ve hastalıklardan korunmak için vücudumuzun gerek duyduğu en önemli moleküllerden biridir. Glutatyon molekülü üç yapı taşından oluşur. Bunlar “sistein, glisin ve glutamin” aminoasitleridir. Glutatyon vücudumuzda doğal yollardan üretilir ama çeşitli sebeplerle üretiminde azalma olabilir. Glutatyona “ana anti-oksidan” denilme nedeni aslında bir “çöpçü” görevi görmesindendir. Glutatyon, serbest radikalleri yakalayarak -tabiri caizse- kesesini doldurduktan sonra karaciğerde kendisini yeniler ve tekrar işine geri döner. Kısaca vücudumuzu birçok hastalıktan bu şekilde temizler. Serbest radikaller genellikle normal hücrelerin metabolik oksidasyonunun yan ürünleri ve toksik atıklarıdır. Bunlar anti-oksidanlar aracılığıyla etkisiz hale getirilemediklerinde otoimmün hastalıklara ve hatta kanser gibi kronik hastalıklara yol açabilirler.Glutatyon, hücrelerin tam anlamıyla enerji santralleri olan mitokondrilerin sağlıklı bir şekilde çalışması için gereklidir. Hasarlanmış ya da işlev bozukluğu olan mitokondrilerin kanserleşme sürecinde kritik bir yeri vardır. Mitokondrilerin çalışması, toksinler veya sağlıksız hücresel ortamlar nedeniyle bozulduğunda, hücre solunum için oksijen yerine glukoz kullanılan ilkel solunum formuna geçtiğinde kanserleşme süreci başlar.

Glutatyonun faydaları için; antioksidan etkili, inflamasyonu azaltabilen, Tip 2 diyabet ve insülin direncinin zararlı etkilerini azaltabilen, karaciğer yağlanmasında tedaviyi kolaylaştırabilen bir moleküldür diyebiliriz. Glutatyon sebze ve meyvelerden alınabilir ancak düşük miktarlarda alınabileceği için takviye olarak kullanılması daha doğru olacaktır.


Glutatyonun hap formu, enjeksiyon formu bir de içilebilir formu vardır. İçilebilir glutatyonun en yararlı formu olan hidrolize yani sıvı glutatyona Collagen Lift Paris™ aracılığı ile ulaşmak mümkün. Collagen Lift Paris™ Vitality ürününün formülünde 5000 mg kolajenin yanında 500 mg glutatyon bulunmaktadır. Bu oran, bir kişinin günlük kolajen ve glutatyon ihtiyacını karşılamaktadır.


En güçlü antioksidan için, Türkiye’nin en sevilen kolajeni Collagen Lift Paris™ Vitality’i seçin!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™