top of page

Daha Güçlü Saçlar için Kolajen!

Kolajen proteini vücudun her noktasında bulunur ve doğal olarak bunlardan birisi de saç derisi ve saçlardır. Kolajenin saç üzerinde etkisi ve saçların kolajen ihtiyacının nedeni, saçın kendiliğinde de kolajen bulunması ile anlaşılmaktadır. Dolayısıyla, kolajenin saç için faydalı olduğu ve saç kalitesini artırdığı ifade edilmektedir.


Saç dökülmeleri veya saçların güçsüz kalması gibi olumsuzluklar günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Dış etkenler (hava kirliliği vs.) buna sebep olsa da en önemli konunun beslenme alışkanlıkları olduğu ve saç güçsüzleşmelerinde beslenmenin belirleyici rol oynadığı düşünülmektedir. Dolayısıyla, vücuttaki kolajen eksikliğini de bu açıdan gözlemlemek mümkündür.

Kolajen, zayıflayan ve güçsüzleşen saçların güçlenmesine destek olur. Vücutta yeterli kolajen olmaması, saçların güçsüzleşmesi ya da dökülmesi gibi sorunlarla ilişkilidir. Takviye olarak vücuda yeterli miktarda kolajen alınması, tüm vücuda olduğu gibi saçlara da canlılık getirecektir.


Belirli bir yaştan sonra düzenli olarak kolajen takviyesi kullanılması ve ihtiyaç duyulan kolajenin vücuda alınmasıyla birlikte saçların güçlenmesi, gürleşmesi ve uzamasına dair olumlu etkiler gözlenmiştir. Kolajen, saç dökülmesiyle ilgili şikayet ve problemlerin önlenmesi açısından yararlı bir takviyedir. Kolajen kullanımı aynı zamanda saçların parlamasına ve canlanmasına da katkıda bulunmaktadır.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

تعليقات


bottom of page