Cildinize İyi Gelecek 5 Sihirli Meyve!

Vitaminlerin antioksidan etkileri, özellikle doğru bir beslenme çeşidi ile vücuda alındığında cilde oldukça yarar sağlamaktadır. Cilt sağlığı, kırışıklıkların giderilmesi veya kırışıklıkların oluşumunun engellenmesinde önemli rol oynar. A, C, D, E vitaminlerinin eksikliği ise cildin cansız, kuru veya fazla yağlı olmasına neden olur.


Herkesin cildi için kullandığı ve etkilerini gördüğü kremler, maskeler ve peeling bakımları muhakkak vardır. Ancak aslında güzel bir cildin sırrı bedeni içeriden beslenmektir. Hücre yenilenmesini ve eski, cansız hücrelerin dökülerek yer değiştirmesini ve bu büyümeyi sağlamak için sağlıklı besinlere ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla doğru besinleri tüketmek cildin gençliğini ve sıkılığını korumasına yardımcı olabilmektedir.


Elma

Elma güçlü bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağı meyvedir. Bol miktarda posa, C ve K vitamini ve bazı B vitaminlerini bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca çok önemli bir antioksidan olan kuvarsitinden yönünden de oldukça zengindir. Cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Serbest radikallere karşı koruyucu olan elma, cildinizin sıkılaşması ve gözeneklerin giderilmesinde yardımcı rol oynar. Aynı zamanda elma dişlerinizin güçlenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur.