Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Hepimiz doğduk ve büyüyoruz. Büyümemiz devam ettikçe yaş alıyoruz, yaş aldıkça vücudumuz eski ihtiyaçlarını karşılayamıyor ve dolayısıyla biz de yaşlanma belirtilerimizi görüyoruz. Collagen Lift Paris™ ailesi olarak; Yaşlanma belirtileri nelerdir? Neden yaşlanıyoruz? Yaşlanmayı durdurabilir miyiz? gibi sorulara bu haftaki yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Yaşlanmanın gözle görülür dokuz etkisi şu şekilde sıralanabilir:


Ø Yüzünüzdeki kırışıklıklar iyice artmaya başlayabilir.

Ø Cilt sarkmalarınız olmaya başlayabilir.

Ø Cildinizin eski canlı görüntüsü kaybolabilir.

Ø Yüz anatominize göre çene ucunuz belirginleşebilir.

Ø Saç dökülmeleri hızlanabilir.

Ø Tırnaklarınız güçsüzleşebilir.

Ø Eklem ağrıları çekebilirsiniz.

Ø Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir, daha çabuk hasta olabilirsiniz.

Burada asıl değinilmesi gereken nokta ise “Yaşlandım şimdi ne yapmalıyım?” değil, “Neden yaşlanıyorum?” sorusuna cevap vermek olmalıdır. İnsan vücudu 20 yaşındaki vitamin, mineral ve protein isteklerini aynı şekilde 40 yaşında da, 60 yaşında da ister. Ancak yaşlanmamıza sebep olacak fark şudur ki; vücut fabrikası 40 yaşında istenilenleri 20 yaşındaki gibi eksiksiz sağlayamaz. Bazı proteinleri üretmeyi yavaşlatır, bazılarını tamamen durdurur. Yaşlanma sürecinde vücudumuzun kaybettiği bu yapı taşları belirlenebilirse; doğru oranda takviye olarak alarak vücudumuza destek sağlanabilinirse yaşlanma belirtileri en aza indirgenecek ve vücudunuz yıllara meydan okuyacaktır.


Vücudumuzun bebeklikten ergenliğimize kadar yüksek oranda ürettiği iki temel yapı taşına değinmek istiyoruz. İskeletimiz ve dokumuzun çok büyük bir bölümünü oluşturan, vücudumuzdaki en fazla protein olan kolajen bunun başında gelir. Yukarıda saydığımız yaşlanma belirtilerinin hemen hepsine doğrudan etki eden kolajen kaybının takviye ile vüduca alınması müthiş bir yaşlanma karşıtı etki yaratacaktır. 30 yaşından itibaren vücudun günlük kolajen ihtiyacı 5 gramdır! Kolajen hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteseniz “Kolajen nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaş aldıkça üretimi durma noktasına gelen diğer yapı taşımız ise en güçlü antioksidan olma özelliğine sahip olan glutatyondur. Glutathione olarak bilinen bu antioksidana vücudumuz her gün 500mg kadar ihtiyaç duyar. Bağışıklık sistemine doğrudan etki eden glutatyon vücuttaki E ve C vitamini gibi diğer antioksidanları da güçlendirerek serbest radikaller ile savaşır. Oksidatif Stres oluşumunu engeller ve vücudunuzu halsizlik, yorgunluk, gripten tutun kansere veya saç dökülmesine kadar birçok hastalık halinden uzak tutar.

Eğer yaşlanmak istemiyorsanız, daha doğrusu bilinçli, sağlıklı ve güzel yaş almak istiyorsanız; vücudunuzun seneler geçtikçe neleri üretemediğini çok iyi bilmeniz ve bunları vücuda takviye etmeniz gerekir. Günlük 5 gram kolajen takviyesi ve günlük 500 mg glutatyon takviyesi ile genç ve güzel bir cilde sahip olarak dinç ve enerjik hissetmek sizin elinizde!


Not: Collagen Lift Paris™ ailesi olarak alacağınız takviyenin şeker içermemesine dikkat etmenizi öneriyoruz!Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™