Virüslere Karşı Dikkatli Olun!

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu rahatsızlıkları (ateş, öksürük, nefes darlığı) gösteren bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020 tarihinde tanımlanan bir virüs olarak gündemimize girmiştir. Salgın başlangıçta, bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere diğer şehirlere ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır.


Bu salgında belirtisiz olgular olabileceği belirtmekle birlikte, en çok karşılaşılan belirtiler ateş, öksürük ve nefes darlığıdır. Şiddetli olgularda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilmektedir.


Koronavirüs, hasta bireylerin öksürmeleri ve hapşırmaları sonucu ortama saçılan damlacıkların solunması ile bulaşmaktadır. Bu damlacıkların bulunduğu yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin yıkanmadan yüz, göz, burun veya ağıza götürülmesi ile virüs bulaşabilmektedir. Kirli ellerle göz, burun veya ağıza temas etmek oldukça risklidir.

Yeni korona virüsüne karşı Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği 14 kural bulunmaktadır. Bunlar;

-Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye boyunca ovarak yıkayın.

-Öksürme ve hapşırma sırasında ağız ve burunu tek kullanımlık mendille kapatın, mendil yoksa dirseğinizin iç kısmını kullanın.

-Yurt dışı seyahatlerinizi iptal edin ya da erteleyin.

-Soğuk algınlığı belirtileri gösteren kişilerle aranıza en az 3-4 adım mesafe koyun.

-Bulunduğunuz ortamları sık sık havalandırın.

-Kapı kolları, armatürler, lavabolar gibi sık kullandığınız yüzeyleri su ve deterjanla her gün temizleyin.

-Kıyafetlerinizi 60-90 derecede normal deterjanla yıkayın.

-Tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçının.

-Ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetleriniz varsa, maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvurun.

-Soğuk algınlığı belirtileriniz varsa yaşlılar ve kronik hastalarla temas etmeyin, maske takmadan dışarı çıkmayın.

-Ellerinizle gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunmayın.

-Hiçbir kişisel eşyanızı (havlu vb.) ortak kullanmayın.

-Yurt dışından dönüşte ilk 14 günü evinizde geçirin.

-Bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.


Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli konu şüphesiz ki bağışıklık sistemidir. Kurallarda da geçtiği gibi dengeli ve düzenli beslenmek, uyku düzenine dikkat etmek bağışıklık sistemini güçlendirmenin altın noktalarıdır. Dengeli beslenme kısmına gelirsek, günümüzde tükettiğimiz besinlerin değerlerini sürekli kontrol etmiyoruz ve aslında vücudumuza tam olarak ne aldığımızı maalesef ki bilemiyoruz. Tam da bu noktada Collagen Lift Paris Vitality, içerdiği 500 mg Glutatyon ile size dengeli bir takviye sunuyor. Sağlıklı bir yaşam için vücuttaki glutatyon oranı sabit tutulmalıdır. Glutatyon içeren besinler kısaca brokoli, brüksel lahanası, lahana, karnabahar, avokado olarak sıralanabilir. Ancak yetişkin bir insanın glutatyon ihtiyacı günlük 500 mg olarak belirlenmiştir. Doğal besinler ile bu miktarı her gün karşılamak mümkün olmayacağı gibi, bu tüketimin farklı yan etkileri de olabilir. Glutatyon seviyesini arttırmanın bir diğer yolu takviyelerdir. Gelişen teknoloji, içilebilir glutatyon takviyesini en yüksek emilim oranına sahip ürün haline getirebilmemizi sağladı. Dolayısıyla içilebilir takviyelere yönelmek bu durumda ulaşılabilirliği en yüksek, en sağlıklı yöntem olacaktır.


Virüslerden korunmak için kişisel temizliğinize ve ortak alan hijyenine çok önem verin ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için Collagen Lift Paris Vitality tüketin!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™