Vücudumuz Kolajen Depolayabilir mi?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Önce her kullanıcı gibi kolajen takviyesi diye bir şey duydunuz, vücudunuzda bütünsel bir yaşlanma karşıtı etki yarattığını öğrendiniz ve içilebilir kolajen hakkında araştırmalar yapmaya başladınız. Bu noktada kolajen markalarının çeşitli reklamlarına ve ikna sürecine maruz kaldınız. Eğer bu süreçte kolajen seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, anlattığımız blog yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Hangi tip kolajen kullanıyorsunuz? Kolajenin kaynağı ne? Şeker ve tatlandırıcı içeriyor mu? Gibi her gün cevap vermeye çalıştığımız sorular bir yana, bu yazımızda yine en fazla gelen sorulardan biri olan “Bir tüp kaç Mg kolajen içeriyor?” sorusunu, farklı bir bakış açısı ile ele alarak cevaplandırmaya çalışacağız.

Bazı kolajen takviyelerinde kolajen değeri olarak 8.000 mg, 10.000 mg gibi miktarlar ile karşılaşabilirsiniz. Peki bir ölçekteki kolajen miktarının fazla olması o takviyenin daha iyi olduğunu gösterir mi? Cevap ne yazık ki hayır! Çünkü vücut, ihtiyacının fazlası olan kolajeni depolayamaz!

Bilimsel araştırmalar neticesinde görmekteyiz ki, vücudumuzun günlük kolajen ihtiyacı 5000 mg civarındadır. 25 yaşımızdan sonra her sene %1 oranında azalan kolajen yaşlandıkça artık neredeyse vücut tarafından üretilemez hale gelir. Kolajen üretemeyen vücudun yaşlanma etkilerini en aza indirmek için dışarıdan sıvı kolajen takviyesine ihtiyacı vardır.


Peki biz 10000 mgve ya 8000 mg içeren kolajenden alsak, bir gün yarısını diğer gün kalanını kullansak? Ne yazık ki bu da sağlıklı bir çözüm değil. Çünkü kolajen takviyelerinin hiçbir süreçte hava ile temasının bulunmaması, hava ile temas ettiği an tüketilmesi gerekiyor! Tam da bu yüzden Colagen Lift Paris™ çevir-aç kapak değil, tek kullanımlık ampüller şeklinde tasarlanmıştır.


Collagen Lift Paris™ ürünlerinin tamamında 5000 mg Tip 1 Sığır Kolajeni bulunmaktadır! Vücudunuzun ihtiyacına göre Standart Siyah Kutu, Red Carpet veya Vitality ürünlerimizden bir tanesini seçip sıvı collagen ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. En doğru seçimi yapmak için detaylı kolajen seçimi yazımız olan “Ben Hangi Ürününüzü Tercih Etmeliyim?” adlı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul

0212 574 11 24

0533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™