Tırnak ve Saçlar İçin Kolajenin Önemi

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Blog yazılarımızın genelinde instagram hesabımız olan @collagenliftparisturkiye üzerinden sorduğunuz sorularınıza detaylı cevaplar vermeye çalışıyoruz. “Saçlara iyi gelen kolajen hangisi?”, “Hangi ürününüz saç dökülmesine iyi gelir?”, “Tırnakları güçlendiriyor mu?” ve benzeri sorulara cevap arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.


Saçlarda ve Tırnaklarda kolajen bulunur mu?


Kolajen cildimizin en büyük yapı taşıdır. Cildimiz yani derimiz tüm vücudumuzu kaplayan en büyük organımız olduğundan, kolajenin etki alanı oldukça geniştir. Kolajen, saç derimizde olduğu gibi tırnak diplerimizde de bulunur. Dolayısıyla saç ve tırnak ile de doğrudan etkileşimi bulunmaktadır. Bir protein olması sebebiyle de etki ettiği alanı olumlu olarak iyileştirir.

Saç ve Tırnaklar için Kolajenin Önemi


Kolajen takviyeleri, saç dökülmesi karşıtı bir ürün değildir!


Bu tür bir yazı okunduğunda insanlarımızın genel kanısı şu şekilde olabiliyor: “Saçlara iyi geliyormuş bakalım deneyelim…” Durum bu şekilde olduğunda da maalesef beklentiyi karşılaşamadığı sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki saç dökülmesinin kaynağı birçok sağlık sorunu olabilir! Bütünsel sağlık anlayışı ile hareket eden Collagen Lift Paris™ ailesi mutlaka ve mutlaka bir doktor kontrolünde ilerlemenizi tavsiye eder.


Kolajen; cilt ve iskelet arasında bulunan bağ dokuyu güçlendirir. Bu bağ dokunun güçlenmesi ile elastik ve diri bir cilt ortaya çıkar. Yaşlanmaya bağlı olarak kolajen kaybı yaşandığında bağ dokuda boşluklar meydana geldiği için sarkmalar ve kırışıklıklar olabilir. Bu boşluklar aynı şekilde saç sağlığı ve tırnak sağlığını olumsuz etkiler.


Kolajen kaybı nedeniyle zayıflayan saç diplerini ve tırnak diplerini, Collagen Lift Paris™ içilebilir sıvı kolajen ile güçlendirerek, saç dökülmenizi azaltabilir ve tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz!

Unutmayın, ciltteki mucizevi etkilerinden bahseden mutlu kullanıcılarımızın her biri saç ve tırnak sağlığının da eski haline kavuştuğunu söylüyor! Siz de hem cildinizdeki yaşlanma belirtilerini azaltmak hem de saç ve tırnak sağlığınıza kavuşmak istiyorsanız Collagen Lift Paris™ sıvı kolajen takviyelerini tercih edebilirsiniz!Medya bölümümüzden kullanıcı deneyimlerini izlemek için buraya (https://www.collagenliftparis.com.tr/kullanici-deneyimi) tıklayın!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™