Neden Kollajen Kullanmalıyız?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

“Kolajen Nedir?” veya “Kolajen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” adlı yazılarımızda kolajen hakkında detaylıca bahsettik. Ancak kollajen ile yeni tanışan ve kollajen kullanmakta kararsız olan kullanıcılarımız için; verdiğimiz bilgilere yenilerini de katarak hem yeni okurlarımızın kafasındaki soruları cevaplamak hem de eski okurlarımızın bilgilerini tazelemek istiyoruz.


Hepimizin anlayacağı kısa tanımıyla kolajen; cildimizin güzel kalmasını sağlayan bir protein çeşididir. Vücut 25 yaşımıza kadar bu proteini düzenli olarak üretir, ürettiği kadarını da tüketir. Dolayısıyla cildimizdeki sarkmalar, kırışıklıklar 25 yaşımızdan sonra ortaya çıkmaya başlar. Yaş aldıkça kırışıklıklarımızın azalmasının sebebi ise her yıl bu kolajen kaybının katlanarak büyümesidir. Sağlıklı bir vücut her sene bir önceki seneye oranlar %1 daha fazla kolajen kaybeder. Menapoz sürecinde bu oran %2’ye çıkar!


Cilt dediğimizde, özellikle kozmetik-estetik sektöründe iseniz, aklımıza yalnızca yüzümüz gelir. İnsanlarda “yüz kremi” algısı oluştuğu ve tabii ki daha ön planda olduğu için hepimiz bir ürün ile tanışırken yüzümüzde yaratacağı sonuçları düşünürüz. Ancak cilt dediğimiz şey, en büyük organımızdır! Kafa derimiz dahil tüm vücudumuzdan söz ediyoruz. Dolayısıyla kolajen proteinlerinin ne denli fazla olduğunu böyleye tahmin edebilirsiniz.


Collagen Lift Paris™ Red Carpet İçilebilir Kolajen

Kolajeni kas dokunuz ile deriniz arasında bir tutkal olarak hayal edebilirsiniz. Tutkal etkisini yitirdikçe deri ile doku arasında bir boşluk oluşacaktır. Bu boşluk ise doğrudan cilt sarkmalarına, selülitlere ve saç dökülmesine sebep olur! Kolajeni bütünsel bir cilt sıkılaştırma olarak düşünmenizi tam olarak bu yüzden istiyoruz. Kollajen ile yüzünüzdeki kırışıklıklıklar azaldığı gibi, elastikiyet kaybınız giderilir; selülitleriniz azalır ve saç dökülmenizde azalmalar yaşanır.


Collagen Lift Paris™ Siyah Kutu, Collagen Lift Paris™ Red Carpet, Collagen Lift Paris™ Vitality olarak üç farklı içeriğe sahip olan kolajen takviyelerinden hangisi size uygun öğrenmek istiyorsanız “Ben Hangi Ürününüzü Tercih Etmeliyim?” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Günlük ihtiyaç olarak 5000mg belirlenen kolajeni 25 yaş üzeri herkes tüketebilir! Klinik ortamda kanıtlanmış hiçbir yan etkisi yoktur. Kollajen hakkında diğer merak ettikleriniz için Web Sitemizin S.S.S. (Sıkça Sorulan Sorular) bölümünü ziyaret edebilirsiniz!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™