Kollajen Eksikliğinin Belirtlieri Nelerdir?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki “kolajen eksikliği” dediğimizde aklınıza “demir eksikliği” gibi bir hastalık halinin gelmesini istemeyiz. Vücudumuz 25 yaşımızdan itibaren kolajen üretimini yavaşlatır, var olan kolajen peptitleri git gide yok olmaya başlar. Bu durumda kolajen eksikliği/kolajen kaybı sebebiyle cildimizde sarkmalar, elastikiyet kaybı ve nem kaybı meydana gelir. Kolajen hakkında daha detaylı bilgi için “Kolajen Nedir?” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.


Fiziksel olarak yaşlanma belirtileri genel manada kolajen üretimimizin azaldığına işarettir. Bunlar; kaz ayakları olarak bildiğimiz çizgilerimiz, dudak kenarı gülme çizgileri, elastikiyette azalma, soluk ve cansız cilt, selülitler, saç dökülmesi, eklem ağrıları gibi birçok şekilde gözükebilir.

Kolajen Eksikliği Yaşlanma Belirtilerine Yol Açar


Vücudumuz yeterli kolajene sahip olamadığında yaşlanmayı geciktirmek adına dışarıdan desteğe ihtiyaç duyar. Doğal besinler yoluyla günlük ihtiyaç olan kolajeni almak mümkündür, ancak ne yazık ki sağlıklı değildir. Doğal kolajen kaynağı olarak bilinen “sakatat”lar kolesterol başta olmak üzere bir sürü sağlık problemini beraberinde getirebilir.


Yaklaşık 11 tip kolajen vardır. Tip 1 ve Tip 3 kolajen vücutta en fazla bulunan kollajen çeşitleridir. Tip 3 daha çok kemik ve eklem bölgelerinde bulunduğu için o tedavilerde daha fazla kullanılır. Ancak cilt başta olmak üzere kıkırdaklar, saç dipleri, tırnaklar ve yine eklem bölgelerinde Tip 1 kolajen bulunmaktadır. Tip 1 Kollajen cildimizin %75’ini oluşturan en büyük yapı taşıdır.


Sizler de yaşlanma belirtilerinizden kurtulmak, yaşlanma hızınızı mümkün olduğunca azaltmak istiyorsanız mutlaka sıvı kolajen takviyesine başlamalısınız. Her ürününde 5000 mg kolajen bulunan Collagen Lift Paris™, günlük kolaje ihtiyacınızı tamamen karşılar!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™