Kolajenin yaşlanma karşıtı etkileri nelerdir?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Cildimiz diğer organlarımız gibi yalnızca içeriden değil, dışarıdan da yaşlanır. Dolayısıyla genetik faktörler kadar dış etmenler de cilt yaşlanmasında oldukça etkilidir. Kalbimiz ya da karaciğerimiz dışarıdaki rutubetten, aşırı soğuktan, UV ışınlardan habersizken cildimiz direkt etki görmektedir.

Dışarıya bağlı etmenlerden korunmak daha çok bizim elimizde ve çeşitli önlemler ile kontrol altına alınabilmektedir. Peki genetik faktörlere bağlı yaşlanmayı nasıl kontrol altına alabiliriz? Bu sorunun cevabını aramaya başladığımızda ilk olarak “kolajen” kavramı ile karşılaşıyoruz. Kolajen; kısaca cildimizdeki nem, canlılık ve elastikiyet dengesini sağlayan, cildimizde % 75 oranında bulunan bir proteindir. (“Kolajen Nedir?” adlı blog yazımızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.)

Vücudumuz ortalama 25 yaşımızdan sonra ürettiği kolajen ile yetinemez ve cildimizde depolanan kolajenden tüketmeye başlar. Bu yetersizlik her yıl %1 oranında kolajen kaybı yaşamamıza sebep olur. Kolajen kaybettikçe nem kaybı, solukluk, kırışıklıklar gibi sorunlar da bereberinde gelecektir. Yalnızca cildimiz de değil; kıkırdağın % 50’si, korneanın % 68’i kolajen içerdiğinden dolayı kıkırdak ve kornea da bu kayıptan etkilenir. Yaşanma belirtileri bu noktada gözle görülür hale gelmeye başlayacaktır.

Kıyasladığımızda bebeklerin ciltleri bu yüzden mükemmeldir. Kolajen üretimi en yüksek seviyede olduğundan ciltleri yumuşak, kıvamlı, sıkı, nemli ve pürüzsüzdür. Lif şeklinde bir protein olan kolajen yaş ilerledikçe yıpranmaya, elastikiyetini ve sağlamlığını kaybetmeye başlar. Kolajen kaybının artması; kırışıklık, çizgilenmeler, kuruluk, esneklik azalması, saç dökülmelerinin artması gibi sonuçlara sebep olur.


Doğru seçilmiş kolajen desteği ile bu kaybı azaltabilir, cildinizdeki kırışıklıkları %50’ye kadar azaltıp bir botoks etkisi yaratabilirsiniz. Biz Collagen Lift Paris™ ailesi olarak; formülümüzün içerdiği Verisol®, Hyalüronik Asit, C Vitamini ve Akdeniz Yosunu ile vücudunuzdaki kolajen kaybını en aza indirirken; cildinizi nemlendirmeyi, saçlarınızı güçlendirmeyi, eklemlerinize ve korneanıza destekleyici güç olmayı hedefliyoruz. Bunu da size eşsiz bir aroma ile sunuyoruz.

Uyku düzeninizi sağlamayı, sigaradan ve aşırı alkolden uzak durmayı, öğle saatlerinde güneş ışınlarından korunmayı unutmayın; cildinizin diğer düşmanları ile Collagen Lift Paris™ olarak biz savaşırız! Sağlıklı günler dileriz!

#collagenliftparis

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™