Kolajenin Kalp-Damar ve Karaciğer Sağlığına Faydaları

En son güncellendiği tarih: Mar 12

Güzellik ve gençlik molekülü olarak bilinen, cildimizi sıkılaştırıp yaşlanmanın etkilerini tersine çevirerek mucize yaratan kolajenin faydaları, estetiğin ötesine geçer. Kolajen, cilt sağlığımızın yanı sıra metabolizmamız için de son derece faydalıdır. Dolayısıyla bu yazımızda kolajenin daha az bilinen etkilerini, kalp-damar ve karaciğer sağlığına olan faydalarından bahsetmek istedik.


Prolin adlı amino asit, damar duvarlarınızdaki yağ birikimini serbest bırakarak damarlarınızdaki yağ oranını azaltır ve birikmesini önler. Prolin, eklem ve damarlardaki doku tamiri için gerekli olup kan basıncının düzenlenmesine de yardımcı olur. Eklemlerdeki kolajende yer alan prolin, bedenimizi çarpma ve titreşimlerin etkilerinden koruyarak biz yaşlandıkça kıkırdak yapımızın korunmasını sağlar. Aynı zamanda, tehlikeli plakların damarlarımızda birikmesine izin vermediği için arteriyoskleroz (damar sertleşmesi) hastalığını da önler.

Bunun yanı sıra arjinin, damarların genişleyip kas hücrelerinin rahatlamasını sağlayan, kan dolaşımını artıran nitrik oksit üretimine yardımcı olur.


Kolajenin karaciğerimize olan faydalarına gelirsek, vücudunuzu zararlı maddelerden arındıracak, kan basıncınızı düzene sokacak ve aynı zamanda kalbinizi genç tutacak bir detoks ürünü arıyorsanız, kolajen doğru seçimdir. Çünkü glisin, karaciğerinizin yabancı maddeleri, toksinleri veya alkolü öğütmeye çalışırken uğrayabileceği hasarı azaltır. Bazı çalışmalar, glisinin alkol kaynaklı karaciğer hasarını dahi azaltmak için kullanılabileceğini, başka nedenlerden kaynaklanan diğer akut veya kronik karaciğer hasarlarının tedavisinde de faydalı olduğunu göstermiştir.


Gençleşirken aynı zamanda sağlığınızı korumak istiyorsanız, sizi kolajen mucizesini denemeye davet ediyoruz.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™