Kolajenin Cilt Bakımı Dışındaki Faydaları

En son güncellendiği tarih: Mar 12

Vücudumuzda en bol bulunan protein olan kolajenin cilt bakımı ve yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmedeki mucizevi etkilerini bir önceki yazımızda değerlendirmiştik. Tekrar kısaca hatırlatmak gerekirse kolajen, ağız yoluyla takviye edildiğinde bedenimizde doğru şekilde absorbe edilerek yeni cilt hücrelerinin inşasına katkıda bulunur, cildin hasarlı bölgelerinin onarılmasında, yani çatlaklar ve selülitlerin kaybolmasında temel yapı taşı olarak görev alır. Bu yazımızda, çok yönlü bir molekül olan kolajenin bedenimizde sağladığı diğer faydalara göz gezdirelim.

Besin takviyesi olarak kolajen almanız, yani diyetinize kolajen eklemeniz, ilk önemli etkisini tırnaklarınızda gösterecektir. Tırnaklarınız sertleşecek, daha parlak bir görünüm kazanacak, eskiye nazaran çok daha az kırılacaktır. Düzenli kullandığınızda “Tırnakların için ne kullanıyorsun?” gibi meraklı sorularla karşılaşmanız çok olasıdır. Kolajenin ikinci önemli faydası, saç dökülmesiyle ilgilidir. Uluslararası yayın yapan Dermatoloji Araştırmaları Dergisi’ne (Journal of Investigative Dermatology) göre, saç folikülleri ile bu madde arasında kayda değer bir ilişki bulunmaktadır. Çeşitli uygulamalar da kolajenin saç dökülmesini tersine çevirmede ciddi bir tedavi seçeneği olduğunu göstermiştir.

Saç ve Tırnaklarda Kolajen Etkisi

Kolajenin faydaları sadece dışımızda değil, içimizde de devam eder. Kolajen, özellikle yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan eklem ağrılarını azaltır (bu ağrıların nedenleri arasında kolajen üretiminde azalma yer alır). Kolajen takviyesiyle birlikte eklemlerinizin güçlendiğini ve esnediğini hissedeceksiniz, bu da daha genç görünmenin yanında daha genç hissedeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, kolajenin sızıntılı bağırsak sendromunu onarmaya yardımcı olduğu da belirtilmiştir, zira kolajen, bağırsak dokusunda önemli rol üstlenen bir maddedir. Bunun yanı sıra, kolajen takviyesi metabolizmanızı hızlandıracak ve daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Bununla ilgili yapılmış pek çok çeşitli çalışma bulunmaktadır ve her geçen gün bir yenisi eklenmektedir.


Kolajenin sağladığı gençlik pınarından faydalanarak hem estetik hem fizyolojik olarak gençleşmek için sıvı kolajen takviye ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™