Kolajen Tipleri Nedir? Arasındaki Farklar Nelerdir?

En son güncellendiği tarih: Mar 5

Kolajen Tipleri dediğimiz aslında kolajen proteinlerinin çeşitli yapıdaki formlarıdır. Bu noktada sığır-tavuk-balık şeklindeki ayrım ile karıştırılmaması önemlidir. Kaynağından bağımsız olarak kolajenler, kendi aralarında yaklaşık 15 çeşide ayrılır. İnsan vücudunda bilinen 15 tip kolajen çeşidi bulunmaktadır. Tip 1, Tip 2, Tip 3 diye devam eden bu kolajenlerin vücuttaki en yaygın halleri Tip 1 ve Tip 3 kolajendir.


Tip 1 Kolajen: Tendonlar, dişlerimiz, cildimiz, vasküler bağlar, kemik dokularımız ve organlarımızda bulunan tip 1 kolajen kemiklerin temel organik kısmını oluşturur.


Tip 2 Kolajen: Kıkırdak dokumuzun temel kolajen yapısını oluşturur.


Tip 3 Kolajen: Ağsı lif bileşenleri şeklinde olup, ağsı bir yapıda olan kolajen doku çeşididir. Dalak, böbrek, düz kaslarda; genel itibariyle Tip 1 kolajen dokusunun yanında bulunur.Hangi Tip Kolajeni Kullanmalıyım?


İnsan vücudunda en bol bulunan kolajen Tip 1 kolajendir. Tip 1 kolajen birçok tendon, bağ doku ve korneada bulunur. İnsan cildinin %75'inde ana bileşen olarak bulunur. Geriye kalan kısmını ise tip 3 kolajen oluşturur. Collagen Lift Paris™ Tip 1 Sığır Kolajeni içermektedir.


Yaşlanma karşıtı etki amaçlandığında ihtiyacımız olan Tip 1 kolajeni Collagen Lift Paris™ ürünleri bizlere günlük ihtiyacımız kadar sunabiliyor. Detox dışındaki tüm ürünlerinde 5000 mg kolajen bulunduran Collagen Lift Paris™, ciltteki kırışıklıklara, selülitlere, saç ve tırnak sağlığına iyi geliyor! Eklem ağrılarını da yadsınamaz şekilde azalttığına dair aldığımız geri dönüşler de gösteriyor ki, Tip 3 kolajen ile birlikte bulunduğu kıkırdak ve eklemlerin de iyileşmesine katkıda bulunuyor.


İnsan için en sağlıklı kolajen olarak bilinen, emilimi en kolay şekilde gerçekleşen Tip 1 Sığır kolajeni ile yaşlanmaya meydan okuyabilir, kolajen kaybı sebebiyle yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™