Kolajen Peptit Nedir?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Mısır, Babil, Roma dönemleri gibi eski dönemlerde kolajen içeren besinler cilt ve saç bakımında etkin olarak kullanılmıştır. Bunun en basit örneği hepimizin mutlaka duyduğu, yumurta akını saçlara sürmek olarak gösterilebilir. Yıllar geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe kolajenin önemini, insan anatomisi üzerindeki yapıcı etkisini daha iyi anladık ve çeşitli testler ile daha verimli nasıl kullanılabileceğini araştırdık. Bu araştırmaların sonucunda ise kolajenin molekül ağırlığı sebebiyle vücut tarafından emiliminin sorunsuz sağlanamadığını gördük.


Kolajenin önemini bildiğimiz ve maksimum verimlilik almayı istediğimiz için büyük uğraşların sonunda kolajeni hidrolize etmeyi başardık. Büyük moleküllü proteinler, daha küçük molekül ağırlıklı peptitlere parçalanabildi. Böylece kolajenin, bağırsaktaki en verimli emiliminin sağlanması hedeflenerek hidroliz işlemi ile mokelül ağırlı küçültülmüş, yararlılığı en fazla olan formu “collagen peptides” ortaya çıktı.Kolajen herkes tarafından bilindikçe, talep arttıkça, üretici firmalar konusunda daha dikkatli olmanızı daha önce defalarca tavsiye etmiştik. Collagen Lift Paris™ ailesi olarak her zaman bilinçli tüketiciler oluşturmayı amaçladığımız için; yine bu doğrultuda sizleri uyarmak istedik. Bazı kolajen üreticileri kendi ürünlerini diğerlerinden, “kolajen peptit” adıyla ayırabiliyor, kolajen peptitleri kelimesi üzerinden bir fark yaratmaya çalışabiliyor. Kısaca bir kez daha söyleyelim; kolajen peptitleri,kolajenin hidrolize edilerek molekül ağırlığını düşürme işlemidir. Yani Collagen Lift Paris™ ürünlerinin tamamında da aslında kolajen peptidleri bulunur.

Dolayısıyla kolajen seçerken “Kolajen mi yoksa kolajen peptit mi?” şeklinde bir soru ile sorulması aslında yanlış olur. Bunun yerine şu konuları iredelemek daha doğru olacaktır:


· Hangi tip kolajen kullanıyorsunuz?

· Sığır kolajeni mi balık kolajeni mi içeriyor?

· Bir porsiyonda kaç mg kolajen var?

· Şeker veya koruyucu madde içeriyor mu?


Doğru araştırmaları yaparak bu sorulara cevap bulduğunuzda zaten en yararlı kolajeni bulmuş olacaksınız.

Collagen Lift Paris™ ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilir, Instagram üzerinden dilediğiniz her soruyu sorabilirsiniz.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™