Kolajen İle Yaşlanmayı Ertele!

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Kolajen, vücudun yapısal olarak bütünlüğünü, cildin görüntüsünü ve yapısını etkileyen bileşenlerin başında gelir. Temel görevi cildimizin sıkılığını ve elastikiyetini sağlamaktır. Dolayısıyla da kolajen eksikliğinde ilk olarak cilt etkilenir. Derimiz, bağ dokularımız, tendonlarımız, eklemlerimiz, tırnaklarımız, dişlerimiz, saçlarımız ve kemiklerimiz olmak üzere gözlerimiz dahil hemen hemen her organın yapısında kolajen mevcuttur. Kolajen, dokulara destek sağlamak, doku ya da organların canlı ve esnek kalmasına yardımcı olur. Vücudumuzdaki kolajen miktarı birçok temel yapı taşımız gibi yaş ile beraber azalmaktadır. Bu azalma miktarı 30 yaş sonrası yılda %2 gibi oldukça hızlı bir orandadır. Yüzümüzde oluşan ve gitmeyen bir yorgunluk görüntüsü, cilt sarkmaları, saç dökülmeleri, eklem ağrıları, tırnakların kolay kırılması gibi durumlar kolajen eksikliğimizi en kolay anlayabileceğimiz durumlardır.


Bazı dönemlerde kolajen miktarı daha hızlı azalır. Menopoz dönemi ise azalmanın en hızlı olduğu zamandır. Menopozun ilk 5 yılında kadınlar cilt kolajeninin %30 gibi bir miktarını kaybederler. Bu dönemde artan hızlı yaşlanmanın ilk sebebi vücuttaki kolajen eksikliğidir. Kolajen, vücut tarafından sentezlenir yani endojen olarak üretilir. Bilinen şekilde en az 16 çeşit kolajen vardır, ancak vücuttaki kolajenin yüzde 90’ı tip I, II ve III’ den oluşur. Kolajen üretimi, iç yaşlanmanın bir parçası olarak yaş ilerledikçe azalır. Ayrıca bazı ışınlara ve çevresel faktörlere maruz kalma gibi dışsal yaşlanma ile de kolajen üretiminde azalma görülür.Kolajen üretimine zarar veren faktörler arasında güneş ışığı, sigara, alkol ve yüksek şeker tüketimi bulunur. Bazı sağlık problemlerinin oluşmasında, vücuttaki doğal kolajenin parçalanması ve tükenmesi önemli rol oynar. Kolajen takviyesi aynı zamanda genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmamıza da yardımcı olur. İlave kolajen medikal ve kozmetik amaçlarla, vücudun dokularının iyileşmesine ya da onarılmasına yardımcı olmak için gün geçtikçe daha fazla kullanılmaktadır. Kolajen molekülleri ciltten emilemeyecek kadar büyüktür. Bu sebeple kolajen kremleri, kolajen maskeleri gibi ürünlerdense, içilebilir kolajenler tercih edilmelidir.


Collagen Lift Paris™ ile yapılan çalışmalarda kırışıklıkları %50 azalttığı, cilt elastikiyetin %30 artırdığı, cilt nemini ise %10 artırdığı görülmüştür. Aynı zamanda kişideki kolajen miktarını da %65 oranında artırmaktadır. Selülit görünümünün azalmasında, tırnak kırılmalarında ve soyulmalarında da etkisi bulunan içilebilir kolajen ile tırnakların daha çabuk uzaması fark edilebilir durumdadır. İçilebilir kolajenler belirli antioksidanlarla desteklenir. İçeriğinde akdeniz yosunu ve c vitamini içeren içilebilir kolajenler, lifting etkisiyle cilt sarkmalarını önler. Hyaluronik asit ile desteklenen formlar ise ilave nem kazandırma ve anti-aging özelliğini bir arada sunar.


Sizler de kendinize, sağlığınıza ve cildinize önem veriyorsanız düzenli olarak cildinizi temizlemeyi, zararlı güneş ışınlarından olabildiğince kaçınmayı ve mutlaka içilebilir formuyla Collagen Lift Paris™ kullanmayı unutmayın!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™