Kireçlenme Hastalığında Kolajen Mucizesi

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Tıp literatüründe “osteoartrit” olarak adlandırılan kireçlenme, eklem ve kas yapı bütünlüğünün bozulması ile ortaya çıkar. Yapının bozulması sebebiyle eklem ve kas ağrıları kireçlenmenin en kritik olumsuz etkisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı zamanlar hastaların rutin hayat akışını sıkıntıya sokabilecek derecede ağrılar meydana geliyor. Eklem ya da kasta kireçlenmiş bir doku olmasa da, yıllar geçtikçe bazı bölgelerde doku kaybı yaşanabiliyor. Bu yüzden de kireçlenme hastalığının yaşlılarda daha çok görüldüğü algısı oluşuyor.


Normal işleyişi olan bir insan vücudunda, tek bir eklem yıl içerisinde yaklaşık iki milyon kez kullanılmaktadır. Yapılan hareketlerin normal/kusursuz bir düzeyde olması için eklemin süngersi olması, eklem sıvısının kıvamlı olması ve gergin bağlarla eklem-kas dokusunun desteklenmesi gerekmektedir. Bu mekanik yapı zamanla deforme olduğu için, halk arasında “kireçlenme” olarak bilinen hastalık ortaya çıkıyor. Kireçlenme ile birlikte, eklem hareketlerinde ağrı ve kısıtlılık hissi oluşuyor. Kireçlenme herkesin bildiğinin aksine sadece yaşlı hastalarımızda yok, genç hastalarımız da var. Hareketsizlik her ne kadar büyük bir sorun olsa da, aşırı yoğun ve yüklü egzersiz, spor aktiviteleri, eklemleri zorlama gibi sebeplerden dolayı da kireçlenme problemi yaşanmaktadır.

Kişi olması gerekenden kilolu ise kilo vermesi, eklemleri daha da zorlamayacak şekilde hafif egzersizler yapması ve eklem içi enjeksiyon uygulaması kireçlenmenin tedavi edilmesine yardımcı olurken, kireçlenme ileri seviyelerdeyse cerrahi işlem gerektiği görülmektedir.


Kireçlenme hastalığın ileri seviyeye taşınmaması için Kolajen devreye giriyor!


Kolajen, vücutta bulunan önemli bir yapı taşı. Cilt, kaslar, bağlar, kıkırdak ve kemik gibi önemli dokuların tümünde bulunuyor. Fakat yaş ve bazı etkenler ile birlikte vücut yeterli kolajen üretemiyor. Bu durumda ise kolajen takviyesi alınması gerekiyor.


Kireçlenme ve kolajen arasındaki bağ hakkında yapılan araştırmalar, kolajenin kireçlenmeye iyi geldiğini göstermektedir. Fakat buradaki en önemli nokta ise, alınan takviye kolajenin fayda sağlaması için hidrolize edilmiş olması, peptitlere yani en küçük parçalarına bölünmüş olması gerekmektedir.

Collagen Lift Paris™ Vitality’nin sırrı, içerdiği Glutatyon ve Verisol Bioactive Collagen Peptides® dir. Verisol peptitleri sıradan kolajen moleküllerinden çok daha küçüktür ve sindirimi ve emilimi çok daha kolaydır. Eklem ağrılarınızı hafifletmek için Collagen Lift Paris™ Vitality tercih edin!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™