Kimler Glutatyon Kullanmalıdır?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Glutatyon, hastalık tehditlerinden korunmak veya sağlıklı ve dinç kalmak için vücudumuzda bulunması gereken en önemli moleküllerden biridir. Tabii glutatyonun da her molekül gibi görevleri var. Glutatyonu kimlerin kullanması gerektiği konusunda herkesin kafası karışık. Soru işaretlerini gidermek amacıyla glutatyonu kimlerin kullanması gerektiğinden bahsedeceğiz.


Glutatyon kelimesinin yanında sürekli “serbest radikal” kavramı geçer. Serbest radikaller, hücrenin DNA’sından, iç yapısından veya zarından elektron alımı yaparak onları çok daha hızlı bir şekilde eskiten ve yaşlandıran moleküllerdir. Glutatyon serbest radikallere, kendi içerisinde içerdiği elektronu sunarak DNA yapısına zarar vermesini engeller. Bu sırada da serbest radikalleri ortadan kaldırır.

Glutatyonun yanında sürekli serbest radikal kavramının geçmesi, tek görevinin bu olduğunu göstermez elbette. Glutatyon önemli bir toksin arındırıcıdır. Detoks görevi görür. Vücudumuzdaki en büyük detoks organımız karaciğerdir ve glutatyon karaciğerdeki FAZ 2 detoks süreçlerinin en önemli moleküllerindendir.

Sigara kullanıyorsanız ya da sigara kullanılan ortamlarda bulunarak dumana maruz kalıyorsanız Glutatyon takviyesi almanızı öneririz. Sigaranın bir dumanında çok fazla serbest radikal üretiliyor. Vücudun bu noktada desteğe ihtiyacı oluyor ve Glutatyon serbest radikallerin vücuda verdiği yıkımı önlüyor.


Sporcuysanız veya sporla uğraşıyorsanız da Glutatyonun etkisini göreceksiniz. Glutatyon, kas gücü ve verimliliğini artırarak sporcu sağlığında da önemli roller üstlenen bir moleküldür. İş verimini yükseltir ve daha güçlü dediğimiz kavrama ulaşılmasını sağlar.


Glutatyonu alabileceğiniz besinler için roka, brokoli, sarımsak, kuşkonmaz… gibi ürünleri sayabiliriz. Fakat vücudunuz için gerekli doğru miktarı aldığınızdan emin olmanız için; Biz Collagen Lift Paris™ olarak Vitality ürünümüzü sizlere sunuyoruz. Vitality içerdiği 500 mg glutatyon ile hem ihtiyacınız olan glutatyon miktarını karşılar hem de içerdiği 5000 mg kolajen ile kolajen desteklemesi yapar.


Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, vücudunuzdan toksinleri atmak ve aynı zamanda da gençleşmek istiyorsanız; Collagen Lift Paris™ Vitality tam size göre!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™