Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek 5 Detay!

En son güncellendiği tarih: Mar 5

Güneş ışınları yalnızca yazın değil, kışın da büyük bir tehdit. Bulutlu havalarda dahi UV ışınlara maruz kaldığımızı inkar etmeyerek, soğuğu ve rüzgarı da hesaba katarak cilt bakım rutinimizi değiştirmemiz gerekebilir. Bu yazımızda kış mevsiminde cildinizi korumak için gerekli bazı bilgiler vereceğiz.


1- Bakım Rutininizde Mevsimsel Bir Değişiklik Yapın!

Nasıl ki yazın ince, kışın kalın giyiniyorsak cildimiz için de kışın farklı ürünler kullanmalıyız. Özellikle soğuk havalarda cildimizin maruz kalacağı rüzgar hasarını hesaplayıp, güçlü nemlendirici kremler kullanmaya özen göstermeliyiz. Ayrıca cildi nemlendirmenin kalıcı yollarını araştırmalı, hyalüronik asit destekli kolajen takviyelerine yönelmeliyiz.


2- Su ve Omega-3 Her Daim Önemli!

Yine sadece yazın yapılması gerektiğini düşündüğümüz bir yanlış: bol su içmek! Su vücudumuz için gerçek bir şifa kaynağıdır. Su içme alışkanlığımızı sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da korumalıyız. Cilt güzelliğiniz adına, su içmek için susamayı beklememeniz gerekir! Ayrıca düzenli Omega-3 desteği de gözle görülür bir değişiklik yaratacaktır. Somon ve ceviz yemeyi ihmal etmeyin!

3- Cilt Temizliği!

Cilt temizliği de yine yaz-kış demeden dikkat etmemiz gereken rutin alışkanlıklarımızdan biri olmalıdır. Cildimizi devamlı temiz tutarak siyah nokta ve sivilce gibi problemleri engelleyebiliriz. Özellikle kış aylarında sobalardan/egzozlardan çıkan kirli havalar ile cildimiz direkt olarak temas eder. Büyük şehirlerde yaşayan insanların yorgun ciltlerini her gece uyumadan önce güzelce temizlemesi gereklidir.


4- Sıcak Duş Tehlikesi!

Dışarısı çok soğuk olduğu için evde sıcak bir banyo fikri size muhteşem gelecek, biliyoruz! Ancak bu zihnen inanılmaz rahatlatıcı olsa da cildimiz için pek de sağlıklı değil. Duşta geçirdiğiniz ortalama 10. Dakikadan itibaren bu hoş sıcaklık ciltteki lipid tabakayı ele geçirir. Cildinizdeki doğal yağ tabakasını yok eden sıcak su cilt kuruluğuna sebebiyet verecektir.


5- Sıvı Kolajen Takviyesi!

Yine yaz-kış demeden aynı önemle dikkat etmeniz gereken bir detay da cildinizdeki kolajen miktarınız olacaktır. Her sene %1 (menapoz döneminde %2) oranında kaybettiğimiz kolajen cilt kırışıklıklarının, elastikiyet kaybının ve cilt kuruluğunun başlıca sebebidir. En sağlıklı kolajen takviyesi olan içilebilir kolajen takviyeleri ile bu eksiği giderebilir, kışın da yaşlanmaya engel olabilirsiniz!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™