Günlük Yaşantıda Güneş Işınlarının Etkileri

İnsan cildi, dıştan içe epidermis, dermis, hipodermis olmak üzere 3 katmanlı bir yapıya sahiptir. Dermis tabakası cilde genç görünümünü veren kolajen, elastin ve diğer lifleri içerir. Bu tabaka, güneş ışınlarının zararlı etkilerine en çok maruz kalan bölgedir. Cilt üzerinde etkisini gösteren güneş ışınları UVA ve UVB olarak bilinen iki dalga boyundan oluşmaktadır. Cilt, UV ışınlarına maruz kaldığında hücre DNA’sı olumsuz olarak etkilenmeye başlar ve dermiş tabakasındaki hücreler bu hasarı önlemek için epidermiste melanin üretimine geçerler. Günümüzde bronzlaşma olarak bilinse de, bu durum aslında cildin kendini zararlı güneş ışınlarından koruma işlemidir.


Bahsettiğimiz UVB ışınları, UVA ışınlarından daha kısa dalga boyuna sahiptir ve güneş yanıklarının ardındaki asıl etmendir. UVA ışınları, daha uzun dalga boyu ile foto-yaşlanma sürecinin sorumlusudur. UVA ışınları dermise kadar ulaşarak kolajen tabakasına zarar vermekte ve bu hasar, elastin üretiminin artmasına neden olmaktadır. Bu normal olmayan miktarlarda elastin üretimi ise metalloproteinaz enzimlerinin üretilmesine neden olmaktadır. Metalloproteinaz, hasar görmüş olan kolajenlerin yıkımından sorumludur ve bu artış da cildin esneklik, bütünlük ve sıkılığını olumsuz anlamda oldukça etkiler. Böylece günlük olarak UVA ışınlarına maruz kalan ciltte kırışıklıklara ve kalınlaşmaya sebebiyet verir. Güneş ışınlarına maruziyetin azaltılmasında en temel koruyucu yöntemlerden birisi bilinçli güneşlenmedir.

Günümüzde güneş koruyucuları ile birçok bilgi vardır. Bu ürünlerin kullanımı ya da etkinlikleri uzmanların görüşlerine göre değişmektedir. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Altın eğrelti otu (Polypodium leucotomos), düzenli kullanımı ile yüksek anti-oksidan, anti-enflamatuar etkinlik göstermekle beraber, erken yaşlanmaya sebebiyet veren güneş maruziyetinin etkilerini azaltmada oldukça iyi bir bitkidir. Güneş ışınlarına maruz kalan cildin üretmeye başladığı serbest radikallerin hasarını azaltarak DNA’yı korumaya yardımcı olan Altın eğrelti otu, bu özelliği ile oldukça etkili bir anti-aging seçeneğidir.


Collagen Lift Paris™; uzmanların, doktorların “mucize niteliğinde” olarak değerlendirdiği Luminous Gold ürününü sizlere sunuyor. Luminous Gold, yaz aylarında güneşin yaydığı zararlı UVB ve UVA ışınlarının cildinize olumsuz etki etmesini, bir kalkan görevi üstlenerek engeller. Aynı zamanda içerdiği eşsiz bileşenler sayesinde lekesiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™