Glutatyon Hakkında Her Şey!

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Glutatyon nedir?


Glutamat, sistein ve glisin adında üç farklı aminoasitten oluşan glutatyon; en güçlü antioksidan olarak bilinen bir moleküldür. Glutatyon vücudumuzda doğal olarak bulunduğu gibi, yediğimiz bazı besinlerde de bulunabilir ve takviye olarak vücuda alınabilir. Glutatyon da yaşlanma sürecindeki kaybı tıpkı kolajen proteini gibi olan, yaşlandıkça vücudun üretimini azalttığı bir çeşit antioksidandır.


Glutatyon neden önemlidir?


Aldığımız nefeste, yediğimiz yemeklerde, içtiğimiz suda dahi bulunan serbest radikaller adını verdiğimiz düzensiz yapıdaki moleküller sağlığımızın en büyük düşmanıdır. Hayatımızın her alanında olduğu için serbest radikallerden kaçış mümkün değildir ancak vücuda olan etkilerini antioksidanlar yardımıyla azaltmak mümkündür. Serbest radikaller, önemsiz olarak gördüğümüz hastalıklardan tutun kansere kadar birçok sorunun kaynağı olduğu gibi; yaşlanma sürecinde de en büyük etkiyi oynar. Bu düzensiz moleküller düzenli moleküllerden elektron çalma derdinde olduğu için vücudumuzun her noktasındaki düzenli moleküller ile savaşa girer. Bu noktada vücudumuzu koruyan yegane savunma sistemimizi antioksidanlar oluşturur. Birçok çeşitli antioksidan sistemimizi dolaşarak serbest radikaller ile savaşır. Bu noktada glutatyonun işlevine değinecek olursak; glutatyon bir önder niteliğinde diğer antioksidanlara destek veren bir numaralı serbest radikal avcısıdır.


Vücudumdaki glutatyon oranını nasıl arttırabilirim?


Glutatyon yaşlandıkça azalan ve serbest radikallere sürekli maruz kalmamız sebebiyle vücudumuzun daima eksikliğini hissettiği bir antioksidandır. Dolayısıyla sağlıklı bir yaşam için glutatyon oranı sürekli sabit tutulmalıdır. Glutatyon beslenme ve takviye yöntemi ile arttırılabilir. Glutatyon içeren besinler kısaca brokoli, brüksel lahanası, lahana, karnabahar, avokado, şeftali, karpuz olarak sıralanabilir. Ancak yetişkin bir insanın günlük glutatyon ihtiyacı günde 500mg olarak belirlenmiştir. Doğal besinler ile bu miktarı her gün karşılamak mümkün olmayacağı gibi farklı yan etkileri de olabilir. Glutatyon seviyesini arttırmanın bir diğer yolu takviyelerdir. Bu takviyeler tablet, sıvı ve enjeksiyon formunda olabilir. Klinik araştırmalar neticesinde tablet glutatyonun neredeyse hiçbir işe yaramadığı gözlemlenmiştir. Damar yolundan enjekte edilen glutatyon ise oldukça çok yüksek fiyatlı olmasının yanı sıra; gelişen teknoloji içilebilir glutatyon takviyesini aynı niteliğe getirebilmemizi sağladı. Dolayısıyla içilebilir takviyelere yönelmek bu durumda ulaşılabilirliği en yüksek, en sağlıklı yöntem olacaktır.


Günlük 500 mg glutatyon, 5000 mg kolajen içeren Collagen Lift Paris™ Vitality ile yaşlanmanızı maksimum seviyede geciktirerek, vücudunuz için hızlı bir onarım sağlayabilirsiniz!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™