Doktorların Gözünden Glutatyon!

Glutatyon, vücutta doğal olarak bulunan en güçlü antioksidandır. Glutamin, sistein ve glisin adında üç farklı amino asitten oluşmaktadır. Glutatyon gıdalarla ve takviye edici ürünlerle alınabilmektedir. Serbest radikaller olarak bilinen ve elektron açlığı diye tabir ettiğimiz bir durum içinde bulunan moleküller, vücudun sağlıklı hücrelerinden elektron çalarak kararsız yapılarından kurtulma eğilimindedirler ve bunu yaparken sağlıklı hücrelere ve vücut metabolizmasına geri dönüşümsüz zararlar vermektedirler.

Dr. Burcu Zabun, Glutatyonu tanımlamak için şu cümleleri kullanıyor: “Glutatyon, vücuttaki sağlıklı hücrelerden elektron çalmaya çalışan serbest radikallere kendindeki fazla elektronlardan vererek onları düzenli molekül haline dönüştürür. Bu sayede sağlıklı hücreleri serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Adeta bir serbest radikal avcısı gibi çalışır ve vücudun savunma sistemi için vazgeçilmezdir.


Maalesef yıllar içinde vücudun üretimi azalır. Ayrıca sigara, alkol tüketimi, sağlıksız ve asidik beslenme, yetersiz ve kalitesiz uyku, hareketsiz yaşam kaybına sebep olur. Bu durumda vücutta serbest radikaller artarak, hücre ve doku hasarı meydana getirir. Glutatyon eksikliği sadece erken yaşlanmaya neden olmakla kalmayıp, kronik yorgunluktan diyabete, kalp-damar hastalıklarından sinir sistemi sorunlarına hatta kansere zemin hazırlar.


Bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirmesi, hastalıkların önlenmesi ve yaşlanma etkilerinden korunmak için vücutta glutatyon seviyesinin etkin düzeyde olması gerekmektedir.”


Vücuda günlük olarak alınması gereken glutatyon miktarı hakkında ise “Yetişkin bir bireyin günlük ihtiyacı 500 mg olarak belirlenmiştir ancak doğal besinlerle bunun sadece1/5 mg’lık kısmı sağlanabilmektedir. Bu aşamada seviyesini artırabilmek için takviye edici preparatların kullanımı önem kazanmaktadır.


Bu takviyeler tablet, sıvı ve enjeksiyon formunda olabilir. Klinik araştırmalar neticesinde tablet formunun neredeyse hiçbir işe yaramadığı gözlemlenmiştir. Damar yolundan enjekte edilen formu ise yüksek fiyatlıdır. Gelişen teknoloji ise içilebilir glutatyon takviyesini sunmuştur. Sıvı preperatlar yüksek emilimi ve hızlı etkinliği sayesinde diğer formlara göre avantaj sağlamaktadır.” bu cümleleri ekliyor Dr. Burcu Zabun.

Opr. Dr. Orhan Alan ise içeriğinde 500 mg Glutatyon bulunan Collagen Lift Paris Vitality için şu yorumları yapıyor:


“Biz yüz gençleştirme ile ilgili işlemler yapıyoruz. Tabii illaki gıda takviyeleri gerekiyor, bu konuda çok fazla alternatif var. Bunların büyük bir kısmı çok da sağlıklı değil. İnternetten alışverişler yapılıyor, ne olduğu belli değil. Alerjiler olabiliyor ölümler dahi duyabiliyoruz. Dolayısıyla hekim tavsiyesiyle olan şeyleri mutlaka öneriyoruz. Doktorunuzun mutlaka tavsiyesi olması lazım.


Daha güzel bir cilt için biz Collagen Lift Paris öneriyoruz. Ürünleri çok güzel, geri dönüşümü çok iyi ve hastalar bize tekrar tekrar gelip bu üründen istiyorlar. Bu bizim için memnuniyet verici. Siyah ve kırmızısı vardı. Bu siyah ve kırmızının farkı, içinde hyalüronik asit olmasıydı fakat firma adeta devrim yaparak çok daha iyi bir molekül getirdi. En önemlisi glutatyon. Glutatyon çok önemli bir bileşik.

Kendinizi kullanmaya başladıktan 15 gün sonra her konuda iyi hissediyorsunuz. Hiç tahmin etmediğiniz iyileşmeler bile olabilir. Çinko var, çinko da çok önemli bir bileşik hem saç için hem vücut için hem genital bölge için her şeyimiz için çinko lazım. En önemli şey yorgunluk gerçekten kendinizi 15 gün sonra her yönden, libido dahil, kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. Uyku düzeniniz daha iyi oluyor çünkü bunlar vücut performansınızı artırdığı için daha iyi, daha kaliteli uyku uyuyabiliyorsunuz ve daha enerjik, daha sağlam, daha genç, daha dinamik bir bünye oluyor. O yüzden ben size Vitality’i sonuna kadar öneriyorum.”

Dr. Burcu Zabun’un dediği gibi glutatyon doğal olarak vücutta bulunsa da, kolajen gibi 30’lu yaşlardan itibaren azalmaktadır. Bu yüzden de düzenli olarak glutatyon takviyesi alınması gerekmektedir. Collagen Lift Paris Vitality, içerdiği 500 mg glutatyon ve 5000 mg kolajen ile günlük almanız gereken glutatyon ve kolajen miktarını karşılar. Opr. Dr. Orhan Alan’ın dediği gibi, düzenli kullanımlarda Collagen Lift Paris ürünleri 15 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar ve kullanıldığı süreç boyunca etkisi devam eder.


Sizler de sağlığınızı düşünüyor iseniz, Collagen Lift Paris Vitality ürününü tercih edebilirsiniz.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™