Collagen Takviyesi Alırken Ara Vermeli Miyim?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Kolajen; deri, kıkırdak, kemik, tendon ve ligament gibi bağ ve destek dokunun esas yapısını oluşturan ve üçlü heliks biçiminde fibröz yapıdaki proteine verilen isimdir. Bebeklikte başlayan kolajen üretiminin yıllar geçtikçe üretimi yavaşlar ve bazı olumsuz dış etmenlerle desteklenerek yok denecek kadar azalır. Vücut 25 yaşa kadar bu proteini düzenli olarak üretir, ürettiği kadarını da tüketir. Dolayısıyla ciltteki sarkmalar, kırışıklıklar 25 yaştan sonra ortaya çıkmaya başlar. Yaş aldıkça kırışıklıkların artma sebebi ise her yıl bu kolajen kaybının katlanarak büyümesidir. Sağlıklı bir vücut her sene bir önceki seneye oranla %1 daha fazla kolajen kaybeder ve bu oran menapoz sürecinde %2’ye çıkar!


Kolajen ismi verilen proteini, kas dokunuz ile deriniz arasında bulunan bir tutkal olarak hayal edebilirsiniz. Tutkal etkisini yitirdikçe deri ile doku arasında bir boşluk oluşur. Bu boşluk ise doğrudan cilt sarkmalarına, selülitlere ve saç dökülmesine sebep olur! Kolajeni bütünsel bir cilt sıkılaştırma olarak düşünmenizi isteme sebebimiz tam olarak budur. Kolajen ile yüzünüzdeki kırışıklıklıklar azaldığı gibi, elastikiyet kaybınız giderilir; selülitleriniz azalır ve saç dökülmenizde de azalmalar yaşanır.Kolajen takviyesinin asıl amacı vücuttaki kolajen üretimini desteklemektir ve aslında bu yüzden de ara vermeye gerek yoktur. Sektörde olan bazı takviye ürünleri şeker, tatlandırıcı, renklendirici içerdiği için uzun vadede zararı olabilir. Tam da bu yüzden ara vererek kullanmanızı önerebilirler. Fakat bu kolajen takviyelerini kullanırken vücudunuz için iyi bir şey yaptığınızı zannederek, vücudunuzdaki farklı organlara zarar veriyor olabilirsiniz.


Biz Collagen Lift Paris™ olarak, ürünlerimizin içerisine şeker, tatlandırıcı, renklendirici gibi maddeler koymuyoruz ve sağlığınızı sizin kadar önemsiyoruz! Collagen Lift Paris™ ürünleri kullanırken birkaç ay kullanıp birkaç ay ara vermenize gerek yok. Amacımız, ilk üç ay kolajen kaybınızı tamamlamak ve sonrasında da ömür boyu dengede tutmak. Dolayısıyla, ilk üç ay boyunca her gün, sonrasında da haftada iki veya üç gün kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Collagen Lift Paris™ ile kendinize iyi bakın!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™