Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Leke tedavisinde son dönemde oldukça çeşitli uygulamalar vardır. Kimyasal peeling, karbon peeling, enzim peeling ve fraksiyonel lazerle cilt soyma, PRP enjeksiyonu, leke mezoterapisi, dermaroller gibi yöntemler bunlardan sadece birkaçı. Kişinin cilt rengi, hassasiyeti, yaşı ve lekenin derinliği gibi bireysel faktörlerin de, lekelerin giderilmesi için yol izlenirken göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneğin açık ten rengine sahip olan, açık kahverengi çilleri ya da çil benzeri ama daha iri lekeleri olanlarda tercih edilecek en doğru yöntem; genellikle 4 ile 8 seans arası karbon peeling ya da oldukça hafif dozlarda fraksiyonel lazer ile cilt soyma olabiliyor. Tabii ki tüm bu uygulamalara ek olarak tedavi sürecini destekleyici bir gıda takviyesi alınması da öneriliyor.


Karbon peeling, lazerle yapılan bir yöntemdir ve derideki lekeleri açtığı gibi gözenekleri de sıkılaştırıp, cildin alt tabakasındaki kolajen liflerin yenilenmesini sağlayarak yüzeysel kırışıkları da azaltabilir. Ancak unutulmamalıdır ki cilt lekelerinizden kurtulmak için, dışarıdan yaptıracağınız işlemlerin tam olarak kesinliği yoktur. Cilt tabakasının altında bulunan kolajen liflerinizi beslemek ve yenilemek için kolajen takviyesi almanız bu süreci destekleyecektir. Fakat elbette ki kolajen takviyelerinin de birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları krem, maske ve tablet halinde olabilir.

İçilebilir kolajen kullanmanız cildinizi içeriden besleyeceği ve emilim olarak en sağlıklı yöntem olduğu için daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalar sonucunda, kolajen moleküllerinin cilt yüzeyinden emilemeyecek kadar büyük olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden kolajen kremlerinden kaçınmanızı, Collagen Lift Paris™ içilebilir kolajen takviyesi kullanmanızı tavsiye ederiz.


Collagen Lift Paris™ yine bir ilki gerçekleştirerek daha önce hiç görülmemiş bir takviye ürün geliştirdi. İçeriğinde E vitamini, C vitamini, Glutatyon ve Hyalüronik Asit ve Altın Eğrelti Otu bulunan Luminous Gold, cilt lekelerinizden kurtulmak istediğiniz dönemde sizin en büyük yardımcınız olacak! İster tek başına 3 aylık kür şeklinde, ister mevcut tedavilerinize destek olması için kullanabilirsiniz. Güneş kaynaklı cilt lekeleri başta olmak üzere birçok cilt rahatsızlığına da iyi geldiği kanıtlanmış Polypodium Leucotomos destekli Luminous Gold, sadece klinikler ve seçkin güzellik merkezlerinde!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™