Cilt Bakım Kremleri Ne kadar Etkili?

En son güncellendiği tarih: Mar 4

Cildimiz kuruduğunda ya da kırışıklıklarımız söz konusu olduğunda direkt olarak cilt bakım kremlerine yöneliriz. Cilt bakım kremlerinin bu denli aklımızda yer etmesinin birçok sebebi vardır ancak en büyük sebebi yarattığı etkilerin aksine, reklam-pazarlama ağında geniş bir yer kaplamasıdır.

Cildimiz yaşlanmaya bağlı olumsuz etkiler dışında çevresel faktörlerden de zarar görür. Rutubet, rüzgar, aşırı soğuk, aşırı sıcak, kirli hava sahası hatta beslenme düzeni gibi cildi etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu çevresel faktörlerin bir kısmından doğru ürün seçerek cilt bakım kremleriyle cildinizi eski sağlığına kavuşturabilirsiniz ancak bu geçici etkilere bulunan çözüm de maalesef kalıcı olmayacaktır.

Cildimizin derdinden anlayabilmek için cildin yapısını iyi tanımak ve cilt yapımızı oluşturan proteinleri çok iyi bilmek gerekir. Ciltteki bağ dokusunu fibroblast olarak adlandırılan hücreler oluşturur. Bu fibroblastlar bir araya gelerek de vücudumuzun en büyük organı olan cildimizdeki en fazla proteini, yani “kolajen”leri oluşturur. (“Kollajen Nedir?” adlı yazımızdan kolajen hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.)

Cildimizde yaşlanma karşıtı ve nemlendirici özellikli kalıcı etki yaratmak istiyorsak, cildi dışarıdan yani cilt kremleri ile değil, içeriden yani kolajen takviyesi ile beslemeliyiz. Vücudumuzun günlük kolajen ihtiyacını 25 yaşımızdan önce vücudumuz kolaylıkla üretebilir. Ancak yaşlanmaya bağlı olarak kolajen üretimini yavaşlar, ileriki yaşlarda kolajen üretimini durma noktasına gelir. Her sene %1 oranında azalan kollajeni vücuda geri kazandırmamız cildimizde antiage etkisi yaratırak cildimizin daha güzel bir görüntü kazanmasına sebep olur.

Kolajen vücutta emilimini kayıpsız gerçekleştirmek adına yüksek oranda C Vitamini’ne ihtiyaç duyar. Dolayısıyla kolajen takviyesini doğal besinlerle her gün karşılayabilmek mümkün değildir.


Collagen Lift Paris™, günlük ihtiyacımız olan 5 gram Kolajen’i, 60 mg C Vitamini, Akdeniz Yosunu ve 100 mg Hyalüronik Asit ile birleştirerek bize eşsiz bir içilebilir kolajen takviyesi formülü sunuyor. Bunu 10 ml ampüllerde, doğaya zarar vermeyen metaryellerden; kullan-at mantığıyla üreterek her daim çantamızda/yanımızda olmasını sağlıyor.

Siz de cildinizde kalıcı antiaging etkisi yaratmak istiyorsanız uzmanınıza/doktorunuza danışarak Collagen Lift Paris™ ailesine katılabilirsiniz!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™