Cildi Güneş Hasarlarından Koruyan Besinler

En son güncellendiği tarih: Mar 12

Güneş ışınları denildiğinde akla yaz sıcakları gelmesinin yanlış bir çağrışım olduğunu daha önce söylemiştik. Güneş, gölgede ve hatta kış aylarında bulutların ardından dahi cildimize zarar veren, cildimizi yaşlandıran bir etkendir. Güneş ışınlarından korunmanın birçok yolu vardır ve birçoğunu da bildiğinize eminiz. Peki güneşin zararlı etkilerinden, besinler yoluyla kurtulmak mümkün mü? Ağız yoluyla alınan gıdalar veya besin takviyeleri ile güneşten korunabilir miyiz, gelin bu yazımızda bu soruları cevaplayalım.


Yapılan test ve deneyler sonucunda güneşe maruz kalan cildin, ağız yoluyla alınan besinler veya besin takviyeleri ile bir koruma kalkanı oluşturduğu ispatlanmıştır. Tıpkı kolajen takviyelerinde de olduğu gibi, gelecek zamanda güneş kremleri yerine içilebilir güneş koruyucu takviyeler kullanılacağı öngörülmektedir. Peki güneşten bizi koruyan besinler nelerdir?

1- Somon Balığı

Omega-3 yağ asitlerinin iltihap temizleme özelliği sebebiyle bu asitler cilt hasarlarını onarmaya yardırmcı olur.


2- Bitter Çikolata

Bitter çikolatada bulunan flavanoidlerin özellikle kadınlarda cilt hasarlarını iyileştirme gücü bulunmaktadır. Ayrıca flavanoidler cildin nemini korur, ciltteki kan dolaşımını artırıcı özelliğe sahiptir.


3- Yeşil Çay

Hücre temizliği dendiğinde akla gelen besinlerde ilk sıraları alan yeşil çay, UV ışınlarının sebep olduğu toksinlere ve hasarlara karşı cilt için oldukça koruyucu niteliktedir.


4- Domates Salçası

Domates salçasında bolca bulunan likopen sayesinde güneş kaynaklı cilt hasarlarını düzeltmede önemli bir yol kat edebilirsiniz. Yaz aylarında bolca domates salçalı tüketildiği takdirde UV ışınların sebep olduğu hasarları ve cilt yanıklarını hızlıca onarabilirsiniz.


5- Altın Eğrelti Otu (Polypodium Leucotomos)

Eğrelti Otu’nun Türkiye’de yetişmeyen bir türü olan Altın Eğrelti Otu, bir çok güneş koruyucusunun da içinde bulunan mucizevi bir bitkidir. C vitamini, E vitamini ve Glutatyon ile bir arada tüketildiğinde cilt hasarlarını onarıcı harika bir takviye olacaktır. Altın Eğrelti Otu’nun ağız yoluyla alınması -tıpkı likopen içeren domates gibi- en doğru sonucu verecektir.


Kolajen, E vitamini, C vitamini, Glutatyon ve Altın Eğrelti Otu ile mükemmel bir formüle imza atan Collagen Lift Paris™, Luminious Gold adıyla çok yakında sizlerle!

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™