Altın Eğrelti Otu (Polypodium Leucotomos) Nedir?

En son güncellendiği tarih: Mar 12

Amazon ormanlarında yetişen Altın Eğrelti Otu, insan bedenine sağladığı faydaları ile bilim insanlarının hala araştırdıkları bir bitkidir. Yüksek antioksidan ve anti enflamatuar etkinliği ile cilt ve beden üzerinde çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Bu mucizevi bitkinin bilinen faydalarından bazıları şu şekildedir;


 • Güneş hasarını azaltmaya ve güneşin zararlı ışınlarından korunmaya yardımcı olur.

 • Yüksek antioksidan etkinlik ile serbest radikal hasarından cildin korunmasına destek olur.

 • Psöriyazis, vitiligo, atopik dermatit gibi cilt hastalıklarına iyi gelen bir destekçidir.


Foto Yaşlanma, Gençleştirici Etki

Altın Eğrelti Otu ekstresi güneşin zararlı ışınlarından kaynaklı ciltte oluşan hücresel değişikliklerin inhibe edilmesine yardımcı olur. UV ışınlarına maruziyetten önce, sırasında ve sonrasında sağlıklı DNA fonksiyonlarını teşvik eder. Güneşin zararlı ışınlarının cilt üzerinde sebep olduğu kırışıklık, pigmentasyon, güneş lekeleri, cilt elastikiyetinin azalması, cilt dokusunun bozulması gibi şikayetlerde iyileşmeye yardımcı etki gösterir.

Cilt Rahatsızlıklarına Destekçi

Polypodium Leucotomos’un anti-enflamatuar etkilerinin egzemalı kişilerde iltihabı ve kaşıntıyı azalttığı, sedef hastalarının hastalarının semptomlarını hafiflettiği gözlemlenmiştir. Ayrıca sedef hastalığı ve vitiligo gibi cilt hastalıkları için UV tedavisi alan bireylerde fototoksisite görülme sıklığını azaltabilir.


Doğru Form, Doğru Kombinasyon, Yüksek Etkinlik

Sıvı formu ile yüksek emilime sahip Altın Eğrelti Otu, anti-aging bir üründe olması gerekenleri barındırır. Bu mucizevi ot; kolajen, c vitamini, glutatyon, akdeniz yosunu, hyalüronik asit ve e vitamini gibi bileşenler ile sinerjik etki gösterirse, cildinizin birçok ihtiyacını tamamlayacaktır.


 • Oluşmuş güneş hasarını azaltır ve güneşten korur.

 • Enflamatuar cilt rahatsızlıklarına destekçidir.

 • Glutatyon ile birlikte tüketilir ise yüksek antioksidan etki sağlar.

 • Kolajen ve C vitamini ile birlikte tüketilirse cildin anti-aging ihtiyacını destekler, nemini ve parlaklığını artırır, elastikiyetini geri kazandırır.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

 • Facebook - White Circle
 • Twitter - White Circle
 • Instagram - White Circle
 • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™