KLİNİK ÇALIŞMALAR

Sağlıklı cilt, genel olarak sağlıklı olmanın bir yansımasıdır. Cildin görünümü vitaminler ve antioksidanlar da dahil olmak üzere diyet takviyelerinin tüketiminden etkilenmekte ve beslenmenin cilt üzerindeki etkileri artmaktadır. Bazı klinik çalışmalar, diyet takviyesinin cilt durumunu iyileştirebildiğini ve yaşlanmanın belirtilerini tersine döndüğünü göstermiştir.

SONUÇLAR

Verisol®, Collajen Lift Paris™ 'in temel bileşenidir. Yakın zamandaki klinik araştırmalar, günlük 5 gr Collajen Lift Paris™' nin dört hafta sonra kırışıklık derinliğini önemli derecede azalttığını ve 8 hafta sonra hemen hemen etkisini iki katına çıkardığını gösterdi.

Deneme 1 - Kırışıklık Derinliği

Göz Kırışığı Hacmi: 8 hafta sonra Verisol® grubu kırışıklık hacminde ortalama %20 azalma ve maksimum %50 azalma gösterdi! Son alımdan 4 hafta sonra Verisol® grubu, göz kırışık hacminde bir düşüş sergiledi; bu da ürünün kalıcı etkisini gösteriyordu.

YÜZ KREMLERİ HAKKINDA GERÇEK

Çalışmalar tropikal kozmetiklerin (cilt yüzeyine uygulanan kremlerin) cilt durumu üzerinde önemli veya sürekli bir etkisi olmadığını göstermiştir.

 

Xhauflaire-Uhoda ve arkadaşları (4), sadece yüzey cilt bakım ürünlerinin kırışık önleyici etkilerini araştırdılar ve tedaviyi kestikten sonra cildi nemlendiren herhangi bir kanıt bulamadılar. Dahası, deri hidrasyonundaki düşük artış, daha derin deri tabakalardan yeni korneosistlerin* normal üretimiyle açıklanabilir. Test edilen kremlerin ve losyonların cilt bariyeri içerisine derinlemesine nüfuz etmediklerini ve herhangi bir kırışık önleme etkisinin buharlaşmayı önleyen yüzey filminin sonucu olabileceğini buldular. Buna ek olarak, tropikal tedavilerin şüpheli etkinliğinin ötesinde Buraczewska ve ark. (17), cilt yüzeyine uzun süre uygulanan hidro-karbonlu kremlerin cilt hidrasyonunu arttırmadığını ve cilt bariyerinin bozulmasına ve cildin su kaybında artışa neden olduğunu gösterebiliriz.

 

*Korneosit, elyaflar / iplikler arasında büyük miktarlarda su tutabilen minik keratin iplerinden yapılmış bir protein kompleksidir.

Deneme 4 - Kolajen İçeriği

8 haftalık tedaviden sonra Verisol Bioactive Collagen Peptides® grubu kolajen içeriği %65, elastin içeriği kontrol grubuyla karşılaştırıldığında ise %18 arttı.

Deneme 2 - Cilt Esnekliği

ESNEKLİK: 8 hafta sonra Verisol® grubu cilt esnekliğinde ortalama %7 artış gösterdi. Bazı noktalarda elastikiyetteki artış %30'a kadar gözlemlenmiştir. Bioactive Collagen Peptide® grubunun %98'inde, alımdan 4 hafta sonra esneklik arttı, bu da uzun süreli bir etki olduğuna işaret ediyor.

Deneme 3 - Cilt Nemlendirmesi

Üçüncü Değerlendirme Sonucu

Deneme 5 - Selülit Azaltımı

SELÜLİT DÜZEYİ

6 aylık 2.5 g Verisol® günlük dozu, orta derece selülit sahibi kadınlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

 

Selülit skorunda belirgin düzelme, BMI <25 (normal ağırlık) olan kadınlar için yaklaşık %9 azalma.

 

Dalgalanmada belirgin azalma: BMI olan kadınlarda -11% <25 ve BMI olan kadınlarda % -8> 25.

Özkanlar A.Ş. ekibi olarak Medikal-Esteik sektörünün ve değerli müşterilerimizin bizden bekjlentilerini çok iyi biliyoruz. Bu beklentilere cevap vermek için  sektörel deneyime sahip konusunun uzmanı kadrolmuz ile hizmetinizdeyiz.

İLETİŞİM

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YOUTUBE KANALI

Özkanlar Tıbbı Estetik Teknolojileri
Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
Tahtakale Mah. Fırat 1 Cad.
4/1 Bahçe City’s Plaza B Blok / No:51
Ispartakule - Avcılar/İstanbul
(+90) 212 574 11 24

(+90) 533 261 05 70

Tasarım

2020 © Collagen Lift Paris™